"Trešais pensiju līmenis" brīvdienu zemniekiem

- 2.Augusts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ciemoties Naukšēnu pagasta bioloģiskajā saimniecībā Ausmas laikraksts Liesma uzprasījās jau agrā pavasarī, taču saimniece SANITA ĒVELE atrunājās, ka dārzā vēl nekā neesot, ko redzēt, tāpēc tikšanos pārcēlām uz vēlāku laiku. 

Pagājušajā piektdienā viņai iebildumu vairs nebija un mums tika laipni izrādīts, kas gatavojas vagās un siltumnīcās.

«Šo siltumnīcu būvējām galvenokārt stādu audzēšanai, kā arī ķiploku un pupiņu žāvēšanai, otra ir tīri vasaras siltumnīca, tajā likām iekšā krāsni un dalījām uz pusēm. Šogad kaut ko iestādīt varējām tikai jūnija sākumā, jo uznāca putenis un siltumnīca sagāzās, plēve izturēja, bet neizturēja metāla konstrukcijas, kuru piegāde no Polijas bija jāgaida līdz maija beigām. 

Šī ir mana vecvectēva un vectēva brāļa zeme, te ir divas mājas Ausmas un Ērmaņi – vasarās apmetamies 200 gadu vecajā Ērmaņu guļbūvē. Tur ir ļoti skaista ozolu aleja, ko tagad esam sākuši izkopt, bet Ērmaņu pirtiņa un saimniecības ēkas padomju gados aizgājušas nebūtībā. Bērni internetā atraduši, ka saimniecība Ērmaņi bijusi jau 1820. gadā. Saņemot mantojumu, mums bija tikai pāris zemeņu dobītes, un tad man nāca ideja uzrakstīt projektu Lauku atbalsta dienestam mazajām saimniecībām. Neticēju, ka to apstiprinās, tomēr tas notika, un varējām tikt pie mazā traktoriņa un apkurināmas siltumnīcas. 

SANITA ĒVELE: «Kad jādara grūtāki darbi un paši vien netiekam galā, arī abi dēli nāk palīgā.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru