Uz tirgu, stādu placi vai tomēr pats

- 16.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Zinot, ka daudziem, pat ļoti daudziem no mums pašlaik i ne kovids, i ne putni, bet pavasaris ir galvās, saistoša likās nupat Zemkopības ministrijas mājaslapā aktuālā aptauja par tēmu: «Vai stādus pavasarī savam dārzam un puķu kastēm parasti audzējat pats?».

15% no atbildēm cilvēki apliecina, ka tik tiešām visu dārzam un savas mājas skaistumam cenšas izaudzēt pats, 57% atzīst, ka daļu izaudzē pats, bet daļu tomēr vēl piepērk no profesionāliem stādu audzētājiem, 21% apgalvo, ka visu kārtējai ziedēšanas un ražas iegūšanas sezonai nepieciešamo nopērk, jo paļaujas uz zinošiem stādu audzētājiem, kuriem ir ne tikai gados gūta pieredze, bet arī daudz piemērotākas stādu audzēšanas iespējas un aprīkojums. Vien tikai 5% aptaujas dalībnieku atklāti pasaka: neko nekur nestādu!

Esam tik dažādi, tādēļ arī tik atšķirīga ir mūsu attieksme un rīcība, iekopjot vai tomēr nekopjot savu zemes kaktiņu, savu paradīzes stūrīti: vai nu piemājas dārzā, brīvdienu mājā laukos, daudzdzīvokļu mājas balkonā, nelielā dobītē pie daudzstāvu nama kādas pilsētas centrā vai arī kapsētā – dzimtas tuvinieku atdusas vietā. Viss katru pavasari tur no jauna prasa tavu roku pieskārienu, uzmanību, gādību, un tikai tad tu vari cerēt pretī saņemt ziedošu ziedu rotu vai arī kārotās ražas veltes.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru