Uzmanības centrā atkal migrējošie savvaļas putni un mājputni

- 5.Februāris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Saskaņā ar pieejamo informāciju par augsti patogēnās putnu gripas izplatību 2020. gadā mājputnu novietnēs tā esot konstatēta Čehijā, Rumānijā, Ungārijā, Polijā, Slovākijā un Ukrainā, bet savvaļas putniem – Polijā un Vācijā.

Ņemot vērā putnu gripas iespējamos draudus Eiropā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina mājputnu turētājus stingri ievērot biodrošību, profilakses nolūkā nepieļaut mājputnu kontaktus ar savvaļas putniem, kā arī atlikušajos ziemas un gaidāmajos pavasara mēnešos atturēties no jaunu mājputnu iegādes citās Eiropas valstīs sava ganāmpulka papildināšanai.

Situācijas nopietnība PVD speciālisti informē, ka ir uzsāktas pastiprinātas putnu novietņu, kā arī importa putnu gaļas pārbaudes. Lai nodrošinātu nepārtrauktu situācijas kontroli, PVD inspektori jau pārbauda dažādas mājputnu novietnes. Ja vien kādā no mazajām saimniecībām tiktu konstatēta putnu gripa, komerciālās novietnes, kas atrodas skartās saimniecības tuvumā, ciestu lielus finansiālus zaudējumus, jo karantīnas zonā putnu gripas apkarošanas periodā, kas ilgst vismaz vairākas nedēļas, būtu apturēta dzīvu mājputnu, to olu, mājputnu gaļas un gaļas produktu realizācija. 

ATBILSTOŠI APSTĀKĻIEM. Šis foto uzņemts pērnā gada septembrī Raunas novada sētā «Puriņi 1» – komerciāla rakstura mājputnu saimniecībā, kur veikalu tīkliem ražo pircēju iecienītās «Raunas mājas vistu olas». Saimnieki, gādājot par biodrošību, darījuši visu, lai savam kuplajam ganāmpulkam atkarībā no apstākļiem varētu nodrošināt gan pastaigas pa aploku, gan arī svaigu gaisu un skaistu skatu pa režģoto televizoru. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru