Uzmanību pirmajam atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatonam DaibeZero

- 10.Novembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Lai virzītos uz aprites ekonomikas īstenošanu un veicinātu atkritumu saimniecības attīstību, SIA ZAAO kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Valmieras biznesa inkubatoru, akciju sabiedrību Valmieras stikla šķiedra un citiem sadarbības partneriem vēlas dot iespēju jauniem uzņēmējiem, zinātniekiem un vides entuziastiem līdzdarboties Latvijai svarīgos procesos, radot inovācijas atkritumu izpētes un pārstrādes jomā trim atkritumu veidiem – riepām, stikla šķiedras atkritumiem un no atkritumiem iegūstamajam kurināmajam (NAIK). 

Nākamā gada 20. un 21. februārī reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā Daibe un Vidzemes Olimpiskajā centrā notiks Latvijā pirmais atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatons DaibeZero.

Pasākuma patrons – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce norāda: «Atkritumu poligonos apglabājamo atkritumu apjoms ir būtiski jāsamazina un jāpalielina to pārstrādes īpatsvars.

Mūsdienu domāšana, radoša pieeja un atvērtība inovācijām ir ceļš, kas ved uz samilzušu vides problēmu risināšanu. Nozarēm, valsts pārvaldei un privātajam sektoram sadarbojoties, kopīgi jāatrod veids, kā pēc iespējas vairāk un produktīvāk saimnieciskajā apritē atgriezt izlietotos materiālus, piešķirot tiem otrreizēju vērtību, tādā veidā īstenojot aprites ekonomikas principus. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru