Uzsākta Valmieras Valsts ģimnāzijas pārbūve un mācību vides uzlabošana

- 29.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Lai sekmētu kompetenču pieejā balstītu vispārējās izglītības satura pakāpenisku ieviešanu, lai skolēniem no Valmieras un jaunveidojamā Valmieras novada būtu iespēja apgūt augsta līmeņa zināšanas drošā, modernā un sakārtotā vidē, uzsākta Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) pārbūve un mācību vides uzlabošana. 

«VVĢ pārbūve būs simbolisks veltījums skolai 100. dzimšanas dienā, kas apritēja 2020. gada 15. septembrī. Paralēli attālināto mācību organizēšanai un izaicinājumiem kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai jau ilgāku laiku esam gatavojušies pārmaiņām, lai darbs pie VVĢ sporta zāles un bibliotēkas pārbūves, modernu inženierzinātnes, datorikas, tehniskās grafikas un vizuālās mākslas kabinetu izveidošanas noritētu sekmīgi. Pārbūves un mācību vides uzlabošanas rezultātā arī skolas centrālais korpuss tiks aprīkots ar modernākajām šī brīža tehnoloģijām un ergonomiskām mēbelēm,» stāsta VVĢ direktors Artūrs Skrastiņš. Jau pašlaik skolas centrālajā korpusā ir uzstādīts jauns informācijas un komunikācijas tehnoloģijas aprīkojums – stikla tāfeles ar iebūvētu inter-aktīvo displeju. 

Pārbūves rezultātā paredzēts nomainīt elektroinstalāciju un uzstādīt energoefektīvu apgaismojumu, sakārtot apkures sistēmu un kanalizācijas tīklus, pārbūvēt ūdens apgādes sistēmu, izbūvēt pieplūdes un nosūces ventilācijas sistēmu, kas padarīs VVĢ energoefektīvāku, tā mazāk patērēs siltum­enerģiju un elektroenerģiju, kas būs apkārtējai videi draudzīgāk un nākotnē samazinās ēkas uzturēšanas izmaksas. Tāpat paredzēta jauna ugunsdrošības sistēma un skaļruņi trauksmes izziņošanai, ieviesta jauna apsardzes sistēma.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru