Uzvarai pietiek ar vienu zandartu!

- 14.Jūnijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā jau bija paredzēts šī gada Valmieras Mednieku un makšķernieku biedrības (MMB) pasākumu plānā, svētdien, 3. jūnijā, Burtnieku ezerā notika Valmieras MMB biedru sacensības spiningošanā no laivas. Sacenšoties atbilstoši Burtnieku ezera saistošajiem noteikumiem, tajās pēc loma ezerā devās 20 dalībnieki. Jāatzīmē, ka finišā uz lomu svēršanu ieradās visi Burtniekā todien copes laimi izmēģinājušie, arī tie septiņi, kuri bija palikuši bez loma.

Šoreiz uzvarētāja laurus plūca Jānis Grīnbergs, kurš ar vienu 4,2 kilogramus smagu un 76 centimetrus garu zandartu bija ar lielāko lomu un vēl papildus saņēma dāvanu karti un diplomu par lielāko zivi! Otrajā vietā Andris Ķibermanis ar lomu 3190 grami (3 līdakas un daži asari), trešajā vietā Kristaps Kuzins ar lomu 3140 grami (3 līdakas), ceturtajā  Elmārs Švēde ar lomu 2990 grami (3 līdakas), piektajā Imants Saulītis ar lomu 2080 grami (2 līdakas un daži asari), sestajā Jānis Berežņiks ar lomu 1670 grami (1 līdaka un 2 asari).

Sacensību dalībnieki tosvētdien kopā noķēra 15 līdakas, 15 asarus un vienu vienīgu zandartu — uzvarētāju, kopsvarā 20,620 kilogramus zivju. Salīdzinot ar līdzīgām sacensībām tādā pašā laika periodā iepriekšējos gados, vidējais loms uz vienu dalībnieku nu jau vairākus gadus katastrofāli krīt,  šajā reizē tas bija tikai 1,031 kilograms. Iepriekšējos sacensību gados lomi bija pusotras un pat trīs reizes lielāki.

Šāda statistika vedina uz skumjām pārdomām. Šeit vietā ir Latvijā labi zināmā spiningotāja rīdzinieka Egona Simsona, kurš tieši sacensību svētdienā un arī dienu iepriekš bija atbraucis uz Burtnieku spiningot, teiktais: «Es, iepriekšējos gados Burtniekā spiningojot, esmu ieguvis trīs Latvijas čempionu titulus, bet vakar un šodien neesmu redzējis pat kārtīgu līdakas copi!» Paldies makšķernieku veikalam Burinieks par dāvanu karti un specbalvu, kuru izlozē ieguva mednieku veikala Purnavu muiža pārstāvis Arnis Bērziņš.

UZVARĒTĀJI UN VIENKĀRŠI VEIKSMINIEKS. Kopīgā foto sacensību olimpiskais sešnieks un laimīgās loterijas biļetes īpašnieks: (no kreisās) Arnis Bērziņš, Andris Ķibermanis, Jānis Grīnbergs, Elmārs Švēde, Imants Saulītis, Kristaps Kuzins un Jānis Berežņiks.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru