Vācijas skolnieces Sonjas pieredze Valmierā

- 14.Janvāris, 2022
Viesis
Laikrakstā

SONJA MILLERE (Sonja Müller) kopš augusta dzīvo viesģimenē Valmierā un kopš septembra mācās Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā. Liesma satikās un aprunājās ar Sonju.

No kurienes tu esi? Kā nonāci tieši Latvijā un Valmierā?

Esmu no Vācijas, un mana ģimene dzīvo nelielā pilsētiņā Valperkirhenā, Bavārijā, kura atrodas Vācijas dienvidos, netālu no Minhenes. Latvijā es nonācu, pateicoties AFS programmai, kas vidusskolēniem nodrošina mācības ārzemēs un starpkultūru pieredzi, dzīvojot viesģimenēs.

Par iespēju doties mācību apmaiņas programmā es sāku domāt 2018./2019. mācību gadā, kad mēs savā ģimenē uzņēmām AFS programmas skolnieci no ASV. Man ļoti patika, ka man ir vecāka māsa, un mēs labi pavadījām laiku. Nākamajā gadā mēs uzņēmām vēl vienu viesskolnieci no Šveices. Pēc tam man gribējās pašai doties uz citu valsti un piedzīvot šādu pieredzi.

Un pagājušajā gadā es sapratu, ka šis gads ir īstais, lai dotos uz kādu laiku prom no Vācijas, bet nezināju, uz kuru valsti. Sākumā atradu iespēju mācīties Krievijā, bet tur programmu atcēla vīrusa dēļ, un man piedāvāja doties pirmo reizi uz Latviju, un es uzreiz piekritu. Mana mamma arī atbalstīja manu lēmumu, ka dodos uz gadu prom no mājām.

Kāda bija pirmā satikšanās ar viesģimeni šeit un vai biji satraukusies?

Kad ierados šeit, man nebija ne stresa, ne baiļu, jo pirms tam sazinājos/sazvanījos ar Zani un Lizeti un sapratu, ka viņas ir ļoti jaukas. Klātienē sajutu līdzību starp savu mammu un viesmammu.

Pastāsti par atšķirīgo un līdzīgo viesģimenē un tavā ģimenē Vācijā.

Man patīk, ka Zane un Lizete ir atvērtas visam jaunajam un ēdiens, ko viņas gatavo, ir līdzīgs tam, ko ēdu Vācijā. Zane ir gatavojusi Latvijas tradicionālos ēdienus. Pirmo reizi piedzīvoju Ziemassvētkus Latvijā, mums bija Ziemassvētku eglīte, klausījāmies svētku dziesmas un pasniedzām dāvanas cits citam. Ziemassvētku brīvdienās bijām īstos laukos, kur dzīvo Lizetes vectēvs.

SIRSNĪGA SONJAS SAGAIDĪŠANA. Ierašanās dienā Zanes mājas pagalmā. Sonjai rokās ir viesģimenes gatavots plakātiņš. No kreisās: Zane, Sonja un Zanes meita Lizete, priekšplānā suns Mango. Foto no Zanes Golveres personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru