Valmieras futbolisti izcērt logu uz Eirokausiem

- 12.Novembris, 2019
Sports
Laikrakstā

VALMIERA GLASS VIA komanda veikusi jaunus ierakstus biezajā Valmieras futbola vēstures grāmatā, pabeidzot šīs sezonas Optibet virslīgas turnīru ceturtajā vietā. Cik tur trūka līdz trešajai vietai – viss bija pašu rokās, diemžēl pēdējā spēlē sīksto FK Metta pārspēt neizdevās – spēle beidzās ar vārtiem bagātu neizšķirtu (3:3).

Spēle sestdien pret Mettu iesākās tik vētraini no laukuma saimnieku puses, ka likās rīdzinieki tiks sarauti gabalos. Jau 24. minūtē, par prieku pilnajām Vidzemes Olimpiskā centra futbola stadiona tribīnēm, rezultāts bija 3:0, visi vārti tika gūti pēc teicamām Alvja Jaunzema piespēlēm, vismaz vēl trīs vārtu guvumus liedza Mettas vārtsarga Dāvja Oša izcilās darbības. Bet, emociju vilni drīzi noķēra arī Andra Riherta trenētie gados jaunie futbolisti, un puslaika beigās un nākamā sākumā veica neticamu atspēlēšanos. Pirmajos divos vārtu guvumos ar savu pretspēlētāju galā netika visai pārliecinošais aizsargs Olaide Badmus, nu labi, viņš vienkārši bija pēdējais vārtu guvēju sedzējs, bet epizodes jau iesākās kur citur. Neviens arī neparedzēja, ka šajā spēlē, apmēram, otro vai trešo reizi šajās sezonas 33 spēlēs kļūdīsies mūsu vārtsargs Vladislavs Lazarevs, neveiksmīgi atvairot bumbu pa tiešo raidītu no stūra sitiena, kā rezultātā tā nonāca paša sargātajos vārtos. Lazarevs par šo epizodi vēl ilgi pēc spēles sevi šaustīja. Arī pie 3:3 Pertijas vīriem izdevības izraut uzvaru šajā spēlē bija, bet lai kā centās viņa padotie (ar viena paša Ērika Puncula enerģiju šajā spēlē varēja apkurināt visu Valmieru) tam notikt nebija lemts.  Zīmīgi, ka šīs sezonas pirmos un pēdējos vārtus guva Mārcis Ērglis.

Futbolistu bēda par izlaistajām bronzas medaļām gan nebija ilga, jo galvenais mērķis čempionāta izskaņā tika sasniegts — Valmiera pirmo reizi pilsētas futbola pastāvēšanas vēsturē tiks pārstāvēta Eiropas klubu turnīrā. Jau zināms, ka UEFA Eiropas līgas nākamās sezonas turnīrā mūsējie startēs līdz ar pirmo kvalifikācijas kārtu — spēļu datumi 9. un 16. jūlijā, bet šo spēļu pretinieku uzzināsim 16. jūnijā. Lielais nezināmais gan vēl ir mājas spēles norises vieta, par ko galvas tiek lauzītas jau labu laiku pirms kluba vadītāju kabatā nonāca šī ceļazīme. Jāpiebilst, ka līdz ar šo panākumu būtisku piepildījumu jutīs arī kluba maciņš — katrai no pirmās kvalifikācijas kārtas dalībniecēm tiks izmaksāti 240 tūkstoši eiro (summa var arī mainīties, tāda tā bija šī gada turnīrā).

Par to ko Valmieras komanda šosezon sasniegusi runā un vēl runās ilgi, daudzi futbola apskatnieki meklē piemērotākos apzīmējumus, vārdus tam, ko šī gada laikā paveikusi Tamaza Pertijas vadītā komanda. Mēs šeit Valmierā gaidīsim arī kādas taustāmas atzinības futbola gada balvā, vēlreiz atkārtošos — ja Lazarevs un Pertija pie tādām netiks, tad būšu stipri vīlies.

Andris Riherts pēc spēles: «Apsveicu Valmieras pilsētu ar veiksmīgu sezonas noslēgšanu. Esmu arī pateicīgs visiem, kuri veltīja savu laiku un mēroja ceļu uz Valmieru, lai atbalstītu mūsu komandu. Manuprāt viņi ir viens no lielākajiem faktoriem kāpēc šie puikas katru reizi spēj sevi motivēt un spēlēs nepadoties. Šīs spēles sākums bija gaužām neizdevies, kaut kur līdzīgi kā ar Jelgavu, vien šeit viss pārāk ātri sabira, kamēr Jelgavā tas notika izstieptākā laika posmā. Esmu pateicīgs spēlētājiem, ka viņi atgriezās spēlē. Teikšu tā, ka gala rezultāts ir diezgan pelnīts, un tās sajūtas ko ieguvām spēles gaitā ir pat svarīgākas par iegūto punktu.»

Tamazs Pertija: «Pirmkārt apsveicu visus spēlētājus, trenerus, komandas ar čempionāta noslēgšanos. Katrai komandai tas izvērtās pietiekami sarežģīts, gandrīz katra parādīja savu raksturu. Esmu ļoti priecīgs, ka nopelnījām pilsētai un klubam šo ceļazīmi uz Eirokausiem. Sezonas vidū jau sapratām, ka tas ir iespējams mērķis. Paldies dievam, ka to sasniedzām. Kas attiecas uz šo spēli, viss par ko nedēļas laikā spriedām arī realizējās, Metta kārtējo reizi parādīja, ka spēlē mūsdienīgu futbolu. Es jau ne reizi to esmu teicis, ka šī ir tā komanda no kuras katru sekundi var gaidīt labus uzbrukumus, pretuzbrukumus. Spēles laikā apmainījāmies ar labiem nogriežņiem, iesākumā mēs, tad viņi. Spēle bija jautra. Otrajā puslaikā jau paralēli guvu informāciju kā spēlē Spartaks (gala rezultātā jūrmalnieki zaudēja Riga FC ar 1:4, un pie šāda iznākuma mums derēja arī zaudējums, lai saglabātu 4. vietu, bet par cik zaudēja arī Ventspils Liepājai ar 0:1, uzvara mums atnestu 3. vietu — aut.), līdz ar to, man galvenais uzdevums bija nezaudēt, tā līdzi uz Eirokausiem neaiznesot šo zaudējuma sajūtu. Esmu pateicīgs visiem, kuri šodien atnāca uz šo spēli, atmosfēra bija lieliska, no sešiem iesistajiem vārtiem viņi noteikti guva baudījumu. Saturīgs futbols abu komandu izpildījumā, izdevusies diena. Atcerēšos šo dienu vēl ilgi. Mēs vēl nevaram visas emocijas izteikt, ko mums nozīmē šis panākums, jo esam stipri piekusuši pēc tā sasniegšanas. Mani puiši ir varoņi, daudzi tādā saspringtā situācijā kāda bija šodien nekad dzīvē nebija atradušies. Aiz mūsu mugurām palika komandas, kuras arī pretendēja, bet mēs viņas visas apsteidzām.»

Tātad, turnīrs noslēdzās ar Riga FC otro triumfu pēc kārtas — 66 punkti (20 uzvaras, 6 neizšķirti un 6 zaudējumi), otrie palika RFS ar 59 punktiem (17-8-7), trešie Ventspils — 47p. (12-11-9), ceturtie VALMIERA GLASS VIA — 46p. (12-10-10), piektie FK Spartaks — 44p. (13-5-14), sestie FK Liepāja — 39p. (11-6-15), septītie FK Jelgava — 38p. (9-11-12), astotie BFC Daugavpils — 31p. (8-7-17) un pēdējie devītie FK Metta ar 26 punktiem (6-8-18). Metta šajā nedēļā spēlēs pārspēlēs ar 1. līgas otrās vietas ieguvēju SK Super Nova. Gaidāms, ka nākamajā virslīgas sezonā komandu pulks būs 10, ja viss izdosies piebiedrosies Tukuma komanda.

Vēl piebilzdams fakts — kārtējo izsaukumu uz Latvijas nacionālās izlases nometni izpelnījies Ēriks Punculs, un sestdien pirmo reizi šādu ielūgumu saņēmis arī Aleksejs Grjaznovs.

VALMIERA GLASS VIA — FK Metta 3:3 (3:2)

Vārti: Punculs 14’, 20’, Ērglis 24’, Lazarevs 49’ (s.v.) — Zēģele 38’, Žaldovskis 45’

Brīdinājumi: Bogdaškins 63’ — Zēģele 67’, Ševeļovs 81’

Sastāvi: Lazarevs (v), Kārkliņš, Leliss, Apija, Badmus, Ērglis, Bogdaškins (83’ Kalniņš), Punculs, A. Jaunzems, Arokodare (70’ Teikšeira), Nakamura (75’ Agjemangs) — D. Ošs (v), Vientiess, Šibass, Birka (24’ Masangane), Ševeļovs (k), Ķipsts, Zēģele, Gulbis, Džamaludinovs (83’ Veneranda), Fazili (46’ Liepa), Žaldovskis.

Spēles tiesnesis: Edgars Maļcevs

Skatītāji: 640

MĒS TO IZDARĪJĀM! Saviem padotajiem uzreiz pēc spēles pret Mettu sajūsmā izkliedza Tamazs Pertija. J. Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru