Valmieras novadā norisinās nometne «Vasara ukraiņu bērniem»

12.Jūlijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novada pašvaldības, Latvijas Pašvaldību savienības un Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas kopīgi rīkotā starptautiskā projekta «Vietējā pašpārvalde vieno pasauli mieram!» ietvaros mūsu novadā jūlijā norisinās nometne «Vasara ukraiņu bērniem».

Šeit pašlaik viesojas 20 ukraiņu bērni no Brodi pilsētas Ļvivas apgabalā. Visu nometnes dalībnieku tēvi ir karavīri, kuri cīnās pret krievu iebrucējiem. Daži no bērniem ir zaudējuši tēvus, kuri krituši kaujas laukā.

Tiekoties ar ukraiņu bērniem, novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks novēlēja viņiem patīkamu uzturēšanos Latvijā un daudz jaunu un pozitīvu iespaidu.

Kā informē nometnes vadītāja, Valmieras novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Daina Roze, kopā ar 20 jauniešiem no Brodi pilsētas nometnē piedalās arī 12 jaunieši no Valmieras novada. Visi jaunieši nometnes laikā dzīvo kopā Trikātas pamatskolā. Divu nedēļu garumā ukraiņu bērni iepazīs mūsu novadu, piedaloties izglītojošās un atpūtas aktivitātēs, izzinās latviešu kultūru un veidos sadraudzības saites ar Valmieras novada bērniem un jauniešiem.

NOMETNES ATKLĀŠANAS DIENĀ. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru