Valmieras peldētāji labo 19 gadus vecu Latvijas rekordu

- 28.Jūnijs, 2019

Aizvadītajā nedēļā Valmieras peldbaseinā norisinājās Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā 25 metru baseinā. Valmieras Bērnu sporta skolu sacensībās pārstāvēja 21 sportists, arī Augstas klases sportistu sagatavošanas centra audzēkņi un bijušie Valmieras BSS peldētāji, izcilnieki Uvis Kalniņš un Kalvis Lakučs. Sacensību otrās dienas uzmanību izpelnījās Valmieras BSS komanda (Vitauts Jānis Siliņš, Lakučs, Kristofers Dāgs Breģis, Kalniņš) 4x200 metru stafetē vīriešiem, kur ar rezultātu 7:35.92 plūca uzvaras laurus un uzstādīja jaunu Latvijas rekordu, kas līdz tam bija turējies 19 gadus. Valmieras kvartets iepriekšējo rekordu, kas tika sasniegts 2000. gadā, laboja par 9,8 sekundēm.

Valmieras Bērnu sporta skolas peldētāju komanda sacensībās kopumā izcīnīja 23 medaļas, no kurām deviņas zelta, sešas sudraba un astoņas bronzas. Augstas klases sportistu sagatavošanas centra audzēkņi Vitauts Jānis Siliņš, Kristaps Miķelsons un Kristofers Dāgs Breģis katrs individuāli izcīnījuši trīs medaļas. Siliņam un Miķelsonam pilns medaļu komplekts. Vitauts Jānis ātrākais bija 100 m brasā, otrā vieta 200 m brasā un trešā vieta 50 m brasā. Miķelsons pirmais 400 m kompleksajā peldējumā, otrais 1500 m brīvajā stilā un trešais 200 m uz muguras. Breģim otrā vieta 400 m brīvajā stilā un divas bronzas – 200 m un 1500 m brīvajā stilā.

Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkne Zelma Mālmane sacensībās izcīnīja divas bronzas medaļas (400 m un 800 m brīvā stila peldējumā).  Uz goda pjedestāla blakus Kristapam Miķelsonam 400 m kompleksa peldējumā pievienojās vēl divi Valmieras BSS audzēkņi – 2. vietā Danīls Ņikiforovs un 3. vietā Markuss Kozlovs. Bronzas medaļu izcīnīja arī Vikija Klāsone 200 m tauriņstilā.

Sešas medaļas sacensībās izcīnīja Uvis Kalniņš un Kalvis Lakučs. Uvim zelta medaļas 50 m, 100 m un 200 m brīvā stila peldējumos, arī 100 m kompleksā. Lakučam zelts 200 m un sudrabs 100 m tauriņstilā.

Trīs medaļas Valmieras BSS komandas izcīnīja stafetēs. Divi zelti – 4x100 m un 4x200 m brīvajā stilā, sudrabs 4x100 m kompleksā.

JAUNIE LATVIJAS REKORDISTI 4x200 metru stafetē 25 metru baseinā, valmierieši – Uvis Kalniņš (no kreisās), Kalvis Lakučs, Vitauts Jānis Siliņš un Kristofers Dāgs Breģis. swim.lv foto