Valmieras skolās

22.Septembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

SAM 8.1.2. projekta ietvaros pēc pārbūves Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas mācību kabineti aprīkoti ar ergonomiskām mēbelēm un iegādāta datortehnika, interaktīvie ekrāni, skaņu sistēma, robotikas komplekti, servera telpas aprīkojums, kopētāji, svinību zāles aprīkojums (projektori uz sienas un ekrāna).

Savukārt Valmieras Viestura vidusskolai iegādāta datortehnika, projektors ar griestu stiprinājumu un projekcijas ekrānu, interaktīvie ekrāni, multifunkcionāli robotizēta roka (3D printeris, lāzergravieris), kā arī ergonomiskas mēbeles mācību kabinetiem. Sākot 2021./2022. mācību gadu, projekta ietvaros Valmieras Valsts ģimnāzijas mācību kabinetiem iegādātas 16 stikla tāfeles ar interaktīvo ekrānu un ergonomiskas mēbeles. Notiek skolas sporta zāles un mācību korpusa pārbūves darbi, noslēdzoties pārbūves darbiem jaunās telpas tiks aprīkotas ar ergonomiskām mēbelēm un IKT aprīkojumu (datortehniku, interaktīvām tāfelēm).

***

Valmieras pašvaldība no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) saņēmusi 61 jaunu portatīvo datoru. 24 datorus saņems Valmieras 5. vidusskola, 22 – Valmieras 2. vidusskola, 15 – Valmieras Gaujas krasta vidusskola - attīstības centrs.

6261 datoru iegādei vispārējām un speciālajām izglītības iestādēm IZM organizēja iepirkumu, lai uzlabotu skolu tehnoloģisko nodrošinājumu, mazinot Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz izglītības nozari.

«Valmieras pašvaldības vispārējās un speciālās izglītības iestādēm piešķirtais informācijas un komunikāciju tehnoloģiju aprīkojuma atbalsts ir ļoti nozīmīgs kvalitatīva izglītības procesa nodrošināšanai, jo īpaši šā brīža attālinātā mācību procesa apstākļos,» atbalstu atzinīgi vērtē Valmieras Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Iveta Pāže.

Datori tiks piešķirti pašvaldības dibinātajām vispārējās izglītības un speciālās izglītības iestādēm, ņemot vērā skolēnu skaitu 7. ‒ 12. klašu grupā 2020. gada 1. septembrī. Atbalstam nekvalificējās izglītības iestādes, kurām informācijas un komunikāciju tehnoloģiju aprīkojuma iegāde paredzēta citu projektu ietvaros.

Portatīvie datori ir paredzēti gan pedagogiem, gan skolēniem mācību procesa nodrošināšanai 7. – 12. klasēm. Sadalījums skolām organizēts atbilstoši skolēnu skaitam.

Cenu aptaujā par izdevīgāko atzīts uzņēmuma Baltijas informācijas tehnoloģijas piedāvājums – viena datora cena ir 634 eiro (ar PVN).

***

Arī Valmieras pašvaldība ir veikusi datortehnikas iepirkumu, izglītības iestāžu materiāltehniskās bāzes pilnveidošanai. Pāreja uz attālināto darbu un mācībām visā pasaulē radīja paaugstinātu pieprasījumu pēc datortehnikas, kā arī Covid-19 ietekme uz starptautisko tirdzniecību – piegāžu kavējumus, līdz ar to arī sadārdzinājumu, ko izjuta Valmieras novada pašvaldība, veicot datortehnikas iepirkumu martā, taču tikai septembrī saņemot piegādes.

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru