Valmieras vieglatlētikas veterāni – sporta spēļu laureāti

- 27.Jūnijs, 2019

«Ja jau Marta Ādamsone ir, tad metāls būs!» vēstīja Aleksejs Koziņecs pirms došanās ceļā uz Latvijas sporta veterānu-senioru savienības 56. sporta spēlēm Salaspilī. Tobrīd Aleksejs vēl nenojauta, cik ļoti viņam bija taisnība. Pat vēl vairāk! Ja kādam šķita, ka debesīs zibeņo, viņš maldījās. Zibsnīja un spoži mirdzēja valmieriešu izcīnītās medaļas. Pavisam 29 zelta, 2 sudraba, 5 bronzas godalgas un komandu kopvērtējumā godpilnā 2. vieta 34 komandu konkurencē!

Pirmās dienas sacīkstes iesākās ar 4x100 m stafetēm. Mūsu komandā startēja Iveta Grunte-Dinsberga, Zanda Kokorēviča, Mārīte Bisniece un Gunita Šīrante. Veiklās meitenes sniedzās, bet neaizsniedzās līdz 3. vietai, ar rezultātu 1:01,98 izcīnīja 4. vietu. Marta Ādamsone savas 50.(!) sporta spēles uzsāka ar diska mešanu un uzvarēja 80+ grupā ar rezultātu 18,03 m, Iveta Grunte-Dinsberga ar 20,18 m izcīnīja 3. vietu 35+ grupā. 3000 m distancē pēc zelta medaļām eleganti aizsoļoja Vaira Grigorjeva 65+ grupā ar rezultātu 21:34,3 min., Raitis Lērme 75+ grupā ar 19:27,91 min. un Gunita Šīrante 35+ grupā ar 17:27,84 min. Tāllēkšanas sektorā nepārspēti palika Māris Jirgensons 55+ grupā ar rezultātu 5,34 m un 80+ grupā Valdis Blūms ar 3,02 m. Bronzas medaļas izcīnīja Sandra Sprice 60+ grupā ar rezultātu 3,02 m, Mārīte Bisniece 45+ grupā ar 3,71 m un Egils Šakens 45+ grupā ar 5,07 m. 100 m sprintā valmierieši ar lieliskiem rezultātiem bija konkurentiem nesasniedzami. 75+ grupā uzvarēja Aleksejs Koziņecs ar rezultātu 15,97 s un 55+ grupā Māris Jirgensons ar 12,93 s. Aleksejs Koziņecs sāncenšus pieveica un zelta medaļu izcīnīja 400 m distancē ar rezultātu 1:23,62 min. Šķēpa mešanas sektorā valmierietes demonstrēja, kuras šeit ir labākās. Marta Ādamsone 80+ grupā ar 19,67 m, Ilona Apele 45+ grupā ar 31,54 m izcīnīja zelta medaļas, savukārt Iveta Grunte-Dinsberga 35+ grupā izcīnīja bronzas medaļu. Diska mešanā Māris Bemers izcīnīja bronzu ar rezultātu 31,50 m.

Kamēr otrajā sacensību dienā citi vēl tikai domāja par startiem, valmierieši jau soļoja pēc medaļām. 5000 m distancē zelta medaļu izcīnīja Gunita Šīrante 35+ grupā ar rezultātu 29:44,04 min. un Raitis Lērme 75+ grupā ar 34:53,66 min., bet Vaira Grigorjeva 65+ grupā izcīnīja sudraba godalgu ar 37:40,97 min. Raitis Lērme vēlāk noskrēja arī 5000 m un izcīnīja savu trešo zelta medaļu ar rezultātu 27:31,49 min. Tehniski sarežģītajā trīssoļlēkšanā valmierieši smēla zeltu pilnām saujām. Uzvara Valdim Blūmam 80+ grupā ar rezultātu 6,63 m, Sandrai Spricei 60+ grupā ar 6,78 m un Dzintrai Zinkovskai 70+ grupā ar 4,38 m. Augstlēkšanā ar rezultātu 1,00 m uzvarēja Dzintra Zinkovska un kārtējo zelta medaļu savai kolekcijai pievienoja Valdis Blūms ar 1,10 m. 200 m distanci cienīgi un atbilstoši saviem gadiem noskrēja un zelta medaļu izcīnīja Elmārs Gulbis 90+ grupā ar rezultātu 1:10,35. Mūsu nenogurdināmais vecmeistars pieveica arī 800 m distanci ar rezultātu 5:47,18 min. Vēl 200 m ātri kā bultas skrēja un savus konkurentus uzvarēja Māris Jirgensons 55+ grupā ar rezultātu 27,32 s un Aleksejs Koziņecs 75+ grupā ar 34,00 s. Abiem vīriem šī bija trešā zelta medaļa. Marta Ādamsone, uzvarot lodes grūšanā ar rezultātu 8,67 m, pierādīja, ka bez trim zelta medaļām viņa sacensības nebeidz. Grūžot lodi 10,01 m tālu, 35+ grupā uzvarēja Iveta Grunte-Dinsberga, bet Ilona Apele ar 9,87 m, tikai vienu centimetru piekāpjoties konkurentei, izcīnīja 3. vietu šajā disciplīnā. Ar rezultātu 24,30 m vesera mešanā Ilona pārspēja konkurentes un iepriecināja ar kārtējo zelta medaļu. Elmārs Gulbis nebaidījās startēt vesera mešanā un uzrādīt rezultātu 13,70 m, izcīnot vēl vienu zelta medaļu. Šī viņam bija patiešām apbrīnojama uzdrīkstēšanās, jo pēdējo reizi viņš veseri bija metis pirms 70 gadiem, studējot fiziskās kultūras institūtā. Vesera mešanā nepārspējami bija arī Māris Bemers 55+ grupā ar 35,27 m un Valdis Blūms 80+ grupā ar 30,84 m. Valdim, šajā disciplīnā startējot individuāli, šī bija ceturtā zelta medaļa sporta spēlēs.

Neatlaidīgi, ar apbrīnojamu sparu valmierieši tiecās uz mērķi – aiznest Valmieras vārdu līdz pjedestālam. Un tas viņiem izdevās godam.