Vidzemes Augstskola aicina studentu rindās

- 4.Augusts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Pirmajā uzņemšanas kārtā Vidzemes Augstskola (ViA) nav saņēmusi tik daudz pieteikumu studijām, cik bija gaidīts. Tomēr vērojams, ka šobrīd interese ir liela un daudzi gatavojas pieteikumus iesniegt papilduzņemšanā, kas notiks līdz 21. augustam.

Situācija un plāni pašlaik

Ne pārāk lielo pieteikšanās aktivitāti ietekmē dažādi apstākļi, no kuriem pirmajā vietā liekams Covid-19. Jaunieši pēdējos divus gadus jau ir mācījušies attālinātā režīmā un šaubās, vai studijas vispār jāuzsāk – ja nu viss atkal notiek attālināti?

Vidzemes Augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāne, komunikācijas, mediju un pārvaldības virziena direktore AGNESE DĀVIDSONE stāsta: «Pašlaik interesi izrāda vecāki un arī paši jaunieši, tai skaitā jaunieši, kas šobrīd ir ārvalstīs. Viņi pelna līdzekļus ar domu, ka atgriezīsies Latvijā un rudenī uzsāks studijas. Tas nav nekas neparasts, tā ir katru gadu. Pieteikumus studijām mēs turpināsim pieņemt arī augustā, tā ka nekas nav nokavēts. Studiju vieta būs.»

ViA cer un gatavojas pozitīvākajam scenārijam – bakalaura studijas pilnībā klātienē. ViA piedāvā profesionālās bakalaura studiju programmas, tas nozīmē, ka līdzās akadēmiskajām zināšanām studentiem ir jāapgūst arī praktiskās iemaņas. To vislabāk var darīt augstskolas izveidotajās laboratorijās, tāpēc klātienes studijas ViA ir būtiski nozīmīgas. ViA darbojas, pamatojoties uz nozaru apstiprinātiem profesiju standartiem, kas nosaka prasmju, zināšanu un kompetenču kopumu, kam jābūt nodrošinātam, pabeidzot studijas. Tāpēc augstskolai attālinātajā režīmā nemitīgi bija jāpārplāno studiju kursi, jāpielāgojas, lai spētu sasniegt līdzīgus rezultātus, kā tas būtu klātienē.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru