Vidzemnieki VII Latgales stāstnieku festivālā «Omotu stuosti»

- 11.Augusts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

5. – 6. augustā Rēzekne aicināja stāstniekus no visiem Latvijas novadiem uz VII Latgales stāstnieku festivālu «Omotu stousti». 

Viens no Latgales festivālu uzdevumiem ir veidot atpazīstamu un radošu platformu Latgales amatniecības izzināšanai un popularizēšanai. Šajos septiņos gados kopā esam iepazinuši podnieka, kāzu saimnieces, dravnieka, klūdziņu pinēju, audēja, stikla pūtēja amatu. Šogad festivāla rīkotāji pievērsās ādas apstrādes un darinājumu meistaru amatam, aicinot stāstīt par tā pratējiem, ļāva vērot, kā noris ādas apstrādes process, un uzzināt, cik plašas ādas izstrādājumu lietošanas iespējas ir mūsu sadzīvē.

Festivāla mērķis, kā apgalvoja Latgales stāstnieku festivālu koordinatore Vilhelmīne Jakimova, bija veidot radošu platformu Latgales ādas apstrādes un darinājumu meistaru prasmju izzināšanai un dokumentēšanai, pievēršoties vietas un amata vēsturei un ar to saistītajiem stāstiem, lai caur stāstniecību popularizētu šī amata meistarus, viņu prasmes, sekmētu to pārmantojamību nākamajās paaudzēs.

FESTVĀLA DALĪBNIEKI. Gunta Pakalna foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru