Viedās tehnoloģijas ir, nepieciešama viedā plānošana

- 10.Augusts, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Mūsdienu modernās apgaismes sistēmas piedāvā plašu priekšrocību klāstu, salīdzinot ar vecajām apgaismes sistēmām ielu apgaismošanai. Daudzi domā, ka efektīvam apgaismojumam pietiek ar LED gaismekļiem, tomēr tā gluži nav, jo mūsdienās tehnoloģijas ir virzījušās uz priekšu, un ir pieejami dažādi apgaismojuma regulēšanas mehānismi jeb viedā apgaismojuma kontrolēšana.

Tikai LED gaismekļi kopā ar automatizētu apgaismojuma regulēšanu ļauj nodrošināt efektīvu apgaismojumu — gan dot atbilstošu gaismu, gan ietaupīt finanses.

Lai maksimāli izmantotu apgaismes infrastruktūru, katram gaismeklim mūsdienās var uzstādīt gaismekļa kontrolierus, kuri, atbilstoši veiktajiem uzstādījumiem, regulē tā darbību, nosaka, cik spoža gaisma nepieciešama, kad tā ir nepieciešama un ziņo par konstatētajiem bojājumiem. Galvenie ieguvumi, salīdzinot ar vecajām apgaismes sistēmām, ir — LED apgaismojumam nav jāmaina spuldzes, tas ir energoefektīvāks par citām apgaismes spuldzēm un kļūst vēl efektīvāks, ja tā darbība tiek regulēta ar kontrolieriem, tādējādi ieekonomējot elektrību vēl vairāk.

Modernizējot ielu apgaismojuma sistēmas, valsts un pašvaldības spētu nodrošināt kvalitatīvāku apgaismojumu, ieekonomējot finansējumu uz elektrības un citu izmaksu rēķina, bet pašus ieguldījumus atpelnot 4 — 8 gadu laikā.

 

Ielu apgaismojums pielāgojas iedzīvotājiem

Uzstādot gaismekļu kontrolierus ar sensoriem, apgaismojumu iespējams regulēt naktī — izslēgt tad, kad uz ielas nenotiek kustība, un automātiski ieslēgt brīdī, kad kustība parādās. Tāpat iespējams kontrolēt gaismas spožumu, piemēram, naktī vai krēslā tas ir mazāk spožs, bet kādu svētku laikā spožumu var palielināt. Vienlaikus tiek ekonomēts uz personāla rēķina — vairs nav nepieciešami cilvēki, kas dodas apgaitā vai manuāli ieslēdz apgaismojumu, jo visas darbības iespējams nodrošināt automātiski; piemēram, bojājuma konstatēšanai nav jāgaida, kad iedzīvotāji par to ziņos vai uzņēmuma darbinieki paši aizbrauks un konstatēs, par problēmām paziņo sistēma, nosūtot īsziņu vai citu paziņojumu.

Komentāri
Pievienot komentāru