Viedokļi par Vaidavas ezera pludmales attīstību atšķiras

- 16.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 12. jūnijā, Vaidavas kultūras un amatniecības centrā uz atklātu sarunu pulcējās vaidavieši un citi interesenti, kuriem rūp Vaidavas ezera pludmales attīstība. Ar projekta ieceri pēc domes priekšsēdētāja Jāņa Olmaņa ievadvārdiem klātesošos iepazīstināja Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle un projektu speciāliste un lauku konsultante Inese Bērziņa.

Viens no šīs sapulces svarīgākajiem uzdevumiem bija, tās dalībniekiem dziļāk iepazīstoties ar projekta ieceri un saņemtās 92 Vaidavas pagasta iedzīvotāju novada domei, Dabas aizsardzības pārvaldei un Latvijas Vides aizsardzības fondam februārī iesūtītās pretenzijas izklāstu, noskaidrot klātesošo viedokli un saņemt konstruktīvus priekšlikumus Vaidavas ezera pludmales attīstības sakarā.

Uzrunājot klātesošos, J. Olmanis ieskicēja trīs iespējas – izmantot piešķirto finansējumu un tomēr mēģināt realizēt profesionāli sagatavotā projekta ieceres; tā vietā būvēt auto stāvlaukumu bērzu birzī pirms iebraukšanas Vaidavas ciematā un no tā laipu uz ezeru; projekta pašvaldības līdzfinansējuma daļu izlietot kāda cita projekta realizācijai – un aicināja iedzīvotājus nedēļas laikā izšķirties par viņiem vēlamāko risinājumu.

E. Nagle: «Tā kā pie ezera notiek dažādas – gan sporta, gan kultūras aktivitātes, pludmalei jābūt drošai un jāatbilst iedzīvotāju vajadzībām un ērtībām. Projekts rakstīts trīs reizes, tagad saņemts apstiprinājums un piešķirts Latvijas Vides aizsardzības fonda finansējums – ap 32 tūkstoši eiro. Izstrādājot projektu, ņemta vērā citu valstu pieredze, kur šādas laipas darbojas jau ilgāku laiku, un arī tur laipas uzstādītas uz betona pontoniem. Mūsu projekta tehniskie noteikumi apstiprināti, biotopu izvērtējums saņemts, taču projekta īstenošana tika apstādināta, jo Dabas aizsardzības pārvalde februārī saņēma iedzīvotāju pretenziju vēstuli. Tā kā finansētāji nevēlējās īstenot projektu, kas izsaucis iedzīvotāju negatīvu rezonansi, institūcijas vienojās, ka pašvaldība paliek kā pludmales apsaimniekotājs, savukārt ezers paliks VARAM tiesiskajā valdījumā, bet nepieciešamos darbus ezerā veiks Dabas aizsardzības pārvalde caur saviem projektiem.

Pienāca maija beigas, un jautājums par Vaidavas ezera pludmales attīstību aktivizējās – iedzīvotāji pašvaldībai jautāja par projekta attīstību. Līdz ar to pašvaldība izlēma šo jautājumu virzīt uz sapulci, iepazīstinot iedzīvotājus ar izstrādāto projektu un tā iespējamo alternatīvu.»

VAIDAVIEŠUS INTERESĒ Vaidavas ezera pludmales attīstība. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru