Vilšanās un gandarījums

- 10.Janvāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Kā liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktas aptaujas (notika aizvadītā gada decembrī) rezultāti, tikai 16,3% no tiem Latvijas pilsoņiem, kuri 2022. gada oktobrī atdeva savas balsis Saeimas vēlēšanās, izjūt gandarījumu par toreiz atbalstītā politiskā spēka darbību.

Vīlušies pirms nepilna pusotra gada atbalstītajās partijās ir 40,7% balsojušo, pie tam lielāko vilšanos ir sagādājušas patlabanējās valdošās koalīcijas partijas.

Visvairāk vīlušos (45%) un vismazāk gandarīto (11%) ir Progresīvo (P) vēlētāju vidū, kam šajā sarakstā seko Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Jaunās Vienotības (JV) atbalstītāji. Par ZZS darbu ir vīlies 41%, bet gandarīti 13%, kamēr par JV darbu vīlies arī 41%, bet gandarīti 20% atbalstītāju. No viedokļa par patlabanējās koalīcijas partijām necik neatšķiras arī viedoklis par Apvienoto sarakstu, kura gadījumā vīlušies ir 37%, bet gandarīti 13% atbalstītāju. Jūtami labāka ir Nacionālās apvienības (NA) situācija – 29% vīlušos un 25% gandarīto, kas necik daudz neatšķiras arī no konstantās opozīcijas rādītājiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru