VIRZSKAŅA sapludinās robežas starp mūziku un vidi

7.Jūnijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos 6. jūlijā notiks skaņas virzīts pasākums – VIRZSKAŅA, kurā satiksies mūzika, kultūrvēsturiska vieta, daba un cilvēks. Pirmo reizi šajā latviešiem tik nozīmīgajā vietā vienkopus būs pulcējusies varena laikmetīgo mūziķu kompānija no Latvijas, Igaunijas un Lielbritānijas, aicinot izbaudīt dienu mūzikā un iepazīt vietas  īpašo auru. Biļetes uz pasākumu jau  pieejamas.

VIRZSKAŅA ļaus saausīties un sadzirdēt mūziku īpašā vietā – Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos, kur pirms 155 gadiem tika aizsākta nerimstoša mīlestība latviešu dziedāšanai un kopā sanākšanai – Dziesmu svētkiem. Ar cieņu pret vietu un sajūtām  izveidotā koncertzāle radīta teju maģiskā mijiedarbībā gan ar dabu, gan skatītājiem.

Lai gan mūzika šajā koncertzālē skan bieži, pirmo reizi te vienkopus būs pulcējušies tik daudz mūziķu, kuri virzīs skaņu mūsdienu mūzikas virzienā: Alise Joste, Leila Ali, Doni Tondo, The Sound Poets, Ezeri, Goran Gora, Mick Pedaja (Igaunija), Kārlis Kazāks un rokgrupa, Frankie Animal (Igaunija) un Storme (Lielbritānija). Pasākuma iekļaušana savos vasaras plānos ļaus iepazīt mazu daļiņu skaistās Latvijas, paviesojoties vietā, kur arhitektūra nenomāc dabu, bet organiski tajā iekļaujas. Un vieta tiešām redzēšanas un būšanas vērta – te izrādīta cieņa pret senatni mūsdienīgā veidā, ne velti Neikenkalna dabas koncertzāle kategorijā «AINAVA» novērtēta kā «Gada labākā būve Latvijā 2014».

Visas dienas laikā nodarbes un savu virzību varēs atrast ikviens, kurš būs atbraucis. Būs ZAAO aktivitātes bērniem, mielasts no Valmiermuižas alus darītavas, Ramen Rīga zupas, Vīnkalnu picas un citi našķi un darīšanas.

Pasākumu rīko Kocēnu novada pašvaldība.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru