Zem diviem karogiem

- 8.Novembris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Par godu Latvijas simtgadei Latvijas Nacionālajā teātrī jau kādu laiku skatītāju vērtējumam ir pieejams Jāņa Baloža dokumentālais mūzikls «Zem diviem karogiem» Valtera Sīļa režijā. Tas stāsta par grupas «Jumprava» izveidošanos, dziesmu rakstīšanas procesu un par to, kā grupa izjūk, bet ne tikai – arī par pastāvošo iekārtu. 

Mūzikls ir par četriem grupas puišiem un daudzu dziesmu autoru Ritvaru Dižkaču. Stāsts ir par cilvēkiem, kas, satiekoties pareizajā laikā un vietā, apvienojas, atrod instrumentus, kā īstenot savas idejas, kā rezultātā rodas jauns mākslas virziens. Izrādes režisors Valters Sīlis norāda: «Visi šīs izrādes aktieri dzimuši vai auguši pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Un man bija vēlme tieši kopā ar viņiem doties ceļojumā nesenā pagātnē, lai runātu par viņu vienaudžiem laikā, ko skar šī izrāde. Ko vēlējās pateikt un paveikt tā laika mākslinieki; kas mums ir atšķirīgs un kur mēs varam atrast kopīgo. Šī izrāde ir par jaunu mākslinieku meklējumiem atrast savu unikālu ceļu. Un kopā mēs veidojam dokumentālu izrādi par mūziku, kas pilnīgi noteikti ir kaut kas jauns mums, izrādes radošajai grupai.» Iestudējums atspoguļo savdabīgās grupas «Jumprava» pastāvēšanas hroniku. Tā pastāvēja laikā, kad nepastāvēja Latvijas valsts, vidējās paaudzes cilvēki atpazīst dziesmu nosaukumus un kontekstu, kas saistās ar pagājušā gadsimta 80. gadu beigām, perestroiku.

SEKO LĪDZI ĀRVALSTU MODEI. Mūzikas kanālā redzot jaunākos citu grupu ietērpus, grupa iestudējumā maina imidžu, adītos džemperus nomaina ādas imitācijas kostīmi un jakas. Kristapa Kalna foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru