Zobu buss piestāj skolas pagalmā

- 19.Janvāris, 2024
Veselība un labklājība
Laikrakstā

«Dentalfix zobārstniecība» speciālisti, zobārste Ausma Kobliņeca kopā ar asistenti Paulu aizvadītajā nedēļā strādāja mobilajā zobārstniecības autobusā Mazsalacā.

«Tā ir fantastiska iespēja bērniem saņemt valsts apmaksātus zobārsta pakalpojumus līdz 18 gadu vecumam,» novērtē Mazsalacas vidusskolā, un to atzīst arī vecāki, jo, lai pakalpojumu zobārsts varētu sniegt, ir vajadzīga vecāku piekrišana zobu apskatei un, ja nepieciešams, tad ārstēšanai. Vecāki ir vienisprātis: ja zobārsts satiekams skolas pagalmā, tad tā ir teju ekskluzīva iespēja, un to nedrīkst neizmantot. 

Latvijā ir statistika, ka bērnu mutes un zobu veselība nav tā labākā. Speciālisti, kas pērn iesaistījušies visaptverošā pētījumā, gan norāda, ka provizoriskie pētījuma dati esot tādi, ka situācija nedaudz uzlabojas, bet visbiežāk tieši bērnu zobu higiēnisti, kas labprāt pieņem arī bērnudārza vecuma bērnus, ir tie, kas nopūšas, jo pagalam bojāti, kariesa skarti piena zobiņi nav retums. 

ZOBĀRSTS, kurš strādā skolas pagalmā, – tā bērni varētu saukt Ausmu Kobliņecu (no kreisās) un viņas palīdzi Paulu. Nopietnāk jāsaka, ka jaunās speciālistes strādā mobilajā zobārstniecības autobusā un katru dienu vairāki skolēni saņem ļoti kvalitatīvu zobu ārstēšanu. Šis attēls tapis, veicot zobu apskati Mazsalacas vidusskolas bērniem. Foto no klīnikas albuma


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Mr. Zobgrauzis - 19.Janvāris, 2024 - 16:14

Malači!

Pievienot komentāru