4. Valmieras Grand Prix BMX izcīna Veide, Latvijas meistara titulu — Helvijs Babris

- 8.Septembris, 2017

Pagājušās nedēļas nogalē BMX kluba Tālava velotrasē atpūtas kompleksā Avoti pie Valmieras divas dienas risinājās vērienīgas BMX sacensības, kur piedalījās 265 velosportisti. Sacensību pirmajā dienā notika 4. Valmieras Grand Prix BMX sacensības, kur par uzvarētāju spēcīgāko vīru klasē kļuva Rihards Veide. Dienu vēlāk par 2017. gada Latvijas Meistaru BMX kļuva Helvijs Babris.

Sestdien, 2. septembrī, Avotos notika 4. Valmieras Grand Prix BMX sacensības, kas bija pulcējušas 265 BMX sportistus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. Spēcīgi lija, un tas traucēja braucienus aizvadīt no tikko ar Binders atbalstu atjaunotās 9 m augstās Olimpiskajam standartam atbilstošās starta estakādes, tomēr Tālavas trases seguma labā kvalitāte ļāva sekmīgi aizvadīt divu dienu sacensības rudenīgajos laikapstākļos.

Spēcīgākajā elites un junioru vīru apvienotajā grupā uzvaru izcīnīja Rihards Veide, kas pārstāv MŠA. Otrajā vietā ierindojās Helvijs Babris (AKSSC/MŠA), bet trešajā — Gabrielius Pabijanskas no Lietuvas. Prestižākajā dāmu braucienā uzvarēja Silvas Ziķeru/BJSS pārstāve Vineta Pētersone, otro vietu ieguva Viktorija Vaskova no Sanktpēterburgas, bet trešajā vietā Airisa Galiņa no Ventspils Spars BMX kluba. 4. Valmieras Grand Prix BMX sacensībās 16 BMX sporta kluba Tālava/VBSS sportisti iekļuva finālā labāko astoņniekā.

Sacensību dalībnieki tika apbalvoti ar Valmieras pašvaldības un Latvijas graudu iesala dzēriena Zelta zirgs un citu atbalstītāju sarūpētajām balvām, ko pasniedza Valmieras pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks un Burtnieku novada pašvaldības priekšsēdētājs Guntars Štrombergs.

Svētdien, 3. septembrī, turpat BMX Tālava velotrasē notika Latvijas Meistars BMX 2017 un 13. Valdeko klubu kauss BMX sacensības, kur piedalījās 229 BMX braucēji. Spēcīgākajā elites vīru kategorijā Latvijas Meistars BMX sacensībās uzvaru izcīnīja Helvijs Babris, aiz sevis atstājot Ansi Uškaru no BMX kluba Rīgas Favorīts/RRS un trešās vietas ieguvēju Pāvelu Kasai no Sanktpēterburgas. Junioru vīru grupā uzvaru izcīnīja BMX kluba Tālava/VBSS braucējs, šī gada pasaules trešais spēcīgākais braucējs junioriem Mikus Strazdiņš. Otrajā vietā — Edvards Glāzers no Tālava/VBSS, bet trešais Filips Krists Rozītis no Rīgas Favorīts/RSS. Spēcīgākajā sieviešu grupā uzvarēja šī gada pasaules trešā spēcīgākā juniore Vineta Pētersone no Smiltenes BMX kluba Silvas ziķeri/BJSS. Otrajā vietā Viktorija Vaskova no Sanktpēterburgas, bet trešajā Veja Baškyte no Lietuvas. Latvijas Meistars BMX sacensībās 25 BMX sporta kluba Tālava/VBSS sportisti iekļuva finālā labāko astoņniekā.

BMX klubu komandas trīspadsmito gadu pēc kārtas sacentās par Valdeko klubu kausu BMX, kur par uzvarētāju varēja kļūt klubs, kuram sešu braucēju labāko rezultātu summa ir visaugstākā. Šogad uzvaru izcīnīja mājinieki — BMX klubs Tālava/VBSS, kas apsteidza otrās vietas ieguvējus Ventspils Spars un trešās vietas ieguvējus Mārupes BMX kluba braucējus. BMX kluba Tālava/VBSS komandas sastāvā startēja Adelīna Kārkliņa, Līva Lizete Glāzere, Imants Sokolovs, Toms Višņevskis, Emīls Mārtiņš Treimanis, Mikus Strazdiņš.

Sacensības organizēja BMX sporta klubs Tālava. Par atbalstu sacensībām un balvām pirmajam astoņniekam visās vecuma kategorijās rūpējās Valmieras pašvaldība, Burtnieku novada pašvaldība, Latvijas Riteņbraukšanas federācija, būvuzņēmums SCO Centrs, būvmateriālu veikals Būve, Latvijas graudu iesala dzēriens Zelta zirgs, Binders ceļu būve, DUS Valdeko, Red Bull, Vidzemes mērnieks un atpūtas komplekss Avoti.

RIHARDS VEIDE. 4. Valmieras Grand Prix BMX elites grupas uzvarētājs. Alises Šokas foto