Aizritējis teātra festivāls «…un es iešu un iešu!»

- 6.Maijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Šis noteikti ir laiks, kad daudz lietu nenorit savā ierastajā ritmā, tāpat arī Izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parāde – Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls «…un es iešu un iešu!».   

«Visi izteica nožēlu, ka teātra festivāls arī mums ir pačibējis,» tā Valmieras Viestura vidusskolas (VVV) teātra režisors Roberts Segliņš. Ideja par teātra festivāla rīkošanu attālināti radusies vien divas nedēļas pirms tā plānotās norises, taču arī šādā veidā organizatori vēlējās skolēniem radīt šo teātra garu un aicināt noskatīties pašu un citu paveikto. Tāpat, lai skatīšanās būtu aizraujošāka, organizatori par katru no 12 izrādēm ir sagatavojuši jautājumus. «Ja cilvēks uzmanīgi izrādi neskatās, tad uz jautājumiem ir grūti atbildēt, tad ir jāskatās vēlreiz. Skolotāja Līga Kjaspere ir sagatavojusi tādus āķīgus jautājumus,» tā Roberts Segliņš. Pareizāko atbilžu autori saņems pārsteiguma balvas. Lielāko atsaucību no skolām izrādījuši Valmieras Viestura vidusskolas, Limbažu sākumskolas, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas, Siguldas Valsts ģimnāzijas un privātās pamatskolas «Zaļā skola» skolēni.

R. Segliņš stāsta, ka dažas izrādes nofilmētas pagājušā gada teātra festivālā, bet pārējās sameklētas, aprunājoties ar režisoriem, kas labprāt padalījušies ar savu izrāžu video vai saitēm uz tiem platformā YouTube. Galvenokārt teātra festivāla tapšanā kopā ar režisoru strādāja skolotāja Līga Kjaspere un ārpusskolas darba organizatore Zane Švēde. «Katram bija savi uzdevumi, un Zane beigās visu salika pa plauktiņiem, lai tas būtu skatāms visiem pārējiem,» tā  režisors.

Izrādes atlasītas no pagājušā gada repertuāra, kam bija kvalitatīvākie video, kā rezultātā skatītājiem pieejamas šādas izrādes: Limbažu sākumskolas 1.-3. klašu teātra pulciņa izpildījumā «Mazā raganiņa», Liepājas Bērnu un jaunatnes centra teātra studija «Karlsona bagāža» – «Sniegbaltītes skola», Limbažu bērnu un jauniešu centra skolēnu teātris «Kriksis» – «Tūtiņa un Tango ciemos», Talsu novada Bērnu un jauniešu centra teātra studija «Spēle» – «Sniega karaliene», Valmieras Viestura vidusskolas teātris «Sprīdītis» – «Pīters Pens», Ikšķiles vidusskolas skolēnu teātris – «Kur pazuda saimnieks?», Interešu centra «Rīdze» jauniešu teātra studija «Mēs» – «Fermāta», Rūjienas vidusskolas teātra pulciņš «Loderi» – «Smaidiņu! Izlidos putniņš!», Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas teātris Z.E.L.T.S. – «Stāstiet man pasakas, labie ļaudis!», Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas teātra studija «Spīdolēni» – «Pavasaris. Impresijas. Straumēni», Siguldas Mākslas skolas «Baltais Flīģelis» teātra nodaļas audzēkņi – «Viņa ir cerībās», Valmieras Viestura vidusskolas teātris «Sprīdītis» – «Bille». Saites uz izrādēm var meklēt VVV mājaslapā. 

Kā režisors norāda, teātra «Sprīdītis» aktieri šobrīd pie jaunajām lomām strādā attālināti, cenšoties iejusties savā tēlā. Katrs var novērot kādu cilvēku, kas atbilst šim tēlam. «Cik tas būs veiksmīgi, mēs redzēsim septembrī. Cik labus mājas darbus katrs atnesīs,» tā Roberts Segliņš.

«BILLE» ir viena no pieejamajām izrādēm, ko var noskatīties platformā YouTube. Foto no 2018. gada teātra festivāla atklāšanas Valmieras Drāmas teātrī. Foto no «Liesmas» arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru