Augstāka tehnoloģija — augstāks risks

- 6.Jūlijs, 2017
Dzīvesstils
Laikrakstā

Mēdz teikt, jo krutāks džips, jo tālāk būs jāiet pēc traktora... Šis nav gluži tas gadījums, taču arī šeit ar savdabīgu Ahileja papēdi automašīnā saistīta tieši modernu tehnoloģiju izmantošana auto piešķilšanas procesā.

AR VIEGLU ROKAS KUSTĪBU... Tā kādreiz par pagarināmām/saīsināmām biksēm filmā Briljantu roka teica nelaiķis Andrejs Mironovs. Eleganti tā piešķilt auto, vai ne? Taču Keyless Go sistēma dažreiz mēdz būt gan spožums, gan arī... vienkārši tukša vieta tur, kur pirms tam stāvējis jūsu dikti jau advancētais auto... Foto no interneta

Aizvakar apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) un SIA Autonams prezentēja virtuālo auto zādzību riska kalkulatoru, kas izstrādāts, balstoties uz aktuālajiem automašīnu zādzību un apzagšanas datiem. Turpmāk ikvienam interesentam un auto īpašniekiem virtuāli būs iespēja vien dažu sekunžu laikā noskaidrot sava spēkrata zādzības un apzagšanas risku. Izstrādāto virtuālo risinājumu komentē BALTA Transporta un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks: «Diemžēl zādzību tendences mainās daudz ātrāk nekā sabiedrības informētība par tām, tāpēc, lai brīdinātu un pievērstu automašīnu īpašnieku uzmanību aktuālajām tendencēm, radījām auto zādzību riska kalkulatoru. Lai gan kopējais automašīnu zādzību skaits šogad valstī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palicis teju nemainīgs, zādzību tendences ir būtiski mainījušās. Piemēram, šī gada pirmajā pusgadā transportlīdzekļu, kas jaunāki par 2012. gadu, zādzību skaits palielinājies divas reizes, zagtāko spēkratu sarakstam pievienojušies arī tādi auto modeļi, kas vēl pirms dažiem gadiem to īpašniekiem šķita gana droši, piemēram, korejiešu automobiļi no Hyundai un KIA, japāņu auto Nissan un Subaru, kā arī citi. Turklāt, kā liecina BALTA un SIA Autonams šī gada dati, 88% no visām jaunākās paaudzes nozagtajām automašīnām bija aprīkotas ar bezatslēgu iedarbināšanas sistēmu Keyless Go.» Uzziņai: Keyless Go ir vispārējs apzīmējums sistēmai, kas autovadītājam ļauj ērti iekļūt automašīnas salonā un iedarbināt motoru ar automašīnas panelī integrētu Start&Stop pogu, neizņemot automašīnas aizdedzes atslēgas un/vai signalizācijas pultis no savas kabatas vai somas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru