Auseklis bez bedrēm

- 31.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latviešu dzejnieks Rainis ir teicis: «Ir katram roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet!» Tam varam piekrist. Ar līdzīgu domu Vidzemes Augstskolas studenti Lotārs Zariņš, Jānis Bernāns un Raivis Mileiko, studiju kursa pamudināti, ķērās klāt pie pašiem un citiem ilgus gadus samilzušas problēmas risināšanas – nesakārtotā piebraucamā ceļa pie Ausekļa ielas kopmītnēm, ko klāj lielas bedres.

«Viss sākās ar to, ka, mācoties pirmajā kursā, vienam no mūsu kursa biedriem bija ļoti zema mašīna, braucot cauri tām bedrēm, nācās pat izkāpt ārā no auto. Vienudien mēs izdomājām, ka aizbrauksim uz kādu lauku ceļu un atvedīsim laukakmeņus,»  Lotārs stāsta par situāciju pirms trim gadiem, kad kopā ar draugiem bedri lāpījuši pirmoreiz. Studiju kursā jauniešiem bija jāmeklē risinājumi sabiedrībā esošai problēmai.

«Mums bija ideāla iespēja noslēgt savu projektu, kas bija iesākts pirms trim gadiem. Bijām iedomājušies, ka varētu aizlāpīt visas tās bedres, nevis tikai vienu, tāpēc uztaisījām video, jo gribējām piektdienā organizēt talku, bet pašvaldība bija pacentusies un ceturtdienas rītā atsūtījusi brigādi, kas lāpīja ciet bedres,» skaidro Lotārs. Video studenti sociālajā medijā Facebook publicēja otrdien, tas sasniedza milzu auditoriju – pāri 10 tūkstošiem skatījumu. Video sižetā studenti radošā veidā bija pasnieguši bedru problēmu – vēsā dienā Lotārs peldbiksēs un peldcepurē lēkāja pa bedrēm, kur vienas peļķes dziļums bija līdz jaunieša potītei.

PIRMS UN PĒC studentu iesaistes un problēmas aktualizēšanas pie kopmītnēm Ausekļa ielā. Foto no Facebook lapas «Auseklis bez bedrēm»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru