Baronu fon Volfu viesošanās senču dzimtenē

- 18.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No 2. līdz 12. augustam Valmieras novadā ciemojās vācbaltiešu fon Volfu dzimtas atzara pēcteči no Vācijas un Francijas. Viņi paviesojās vairākos savu senču bijušajos īpašumos un pēc tam tālāk devās apraudzīt īpašumus Igaunijā. «Liesmai» bija ekskluzīva iespēja pasekot līdzi viņu ceļojuma maršrutam un iztaujāt viesus.

Kaut esam cieši saauguši ar baltvāciešu atstāto kultūrvēsturisko mantojumu un nevaram iztēloties Latviju bez vācu muižām un pilīm, vairumam no mums vēsture tomēr šķiet gadskaitļos sastingusi un ļoti tāla. Tas mainās, un vēsture iegūst reālas aprises, kad dižciltīgo ļaužu pēcteči to atdzīvina ar savu klātbūtni un brīžiem emocionālo stāstījumu. Viņi ir tādi paši cilvēki kā es vai tu, un tomēr viņiem nesamā vēstures daļa ir liela. Liktenis viņus ir izvēlējies mantot senču atmiņas par dzimteni Latviju, godāt dzimtu, ko viņi dara ar cienīgu pašapziņu.  

Volfu dzimtas pirmsākumi Baltijā datējami jau no 17. gadsimta, un tā pamatoti tiek uzskatīta par vienu no turīgākajām baltvāciešu dzimtām.

PIE LIELĀ GALDA Dikļu pilī Kristiāna Coimerna ģimene. Galda galā pats barons Volfs Krisitiāns fon Coimerns Lindenšerna.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru