Edgars Rinkēvičs: Mani iedvesmo cilvēku pozitīvisms

- 8.Augusts, 2023
Viesis
Laikrakstā

Piektdien Valmieras novadā ciemojās Latvijas Valsts prezidents EDGARS RINKĒVIČS, apmeklējot Rūjienas vidusskolu un SIA Rūjienas saldējums, uzņēmuma BYKO-LAT rūpnīcu Jorvika, koprades darbnīcu DARE, pašvaldības policijas Operatīvās informācijas centru, tiekoties ar dizaina un prototipēšanas uzņēmuma BeTRITON pārstāvjiem, biznesa inkubatorā uzklausot novada uzņēmējus, atklājot Valmieras Vasaras teātra festivālu, apmeklējot Ukrainas mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecību Latvijā, iepazīstoties ar ekspozīciju «de Woldemer» un atklājot Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā. Saspringtajā dienaskārtībā prezidentam atradās arī 15 minūtes, lai atbildētu uz dažiem Liesmas jautājumiem.

Vai esat apmierināts ar vizīti Valmieras novadā un citviet Latvijā?

Šī man ir trešā vizīte pa Latviju, bet pirmā Vidzemē. Tie novadi, kurus esmu apmeklējis, tomēr ir diezgan atšķirīgi un dažādi. Protams, Valmieras novads ir ekonomiski ļoti spēcīgs gan no rūpnieciskās ražošanas, gan no investīciju piesaistes, gan arī no sabiedriski kulturālās dzīves viedokļa raugoties. Jautājumu loks, par ko mēs runājām, mazlietiņ atšķīrās no citiem novadiem. Mēs varbūt mazāk runājām par lietām, kas saistās ar ceļu infrastruktūru, skolu jautājumiem, bet mēs runājām par darbaspēku, dažādu e-birokrātisko šķēršļu novēršanu, lai uzņēmējdarbība šeit attīstītos vēl vairāk. Par birokrātiju gan es dzirdu, godīgi sakot, visur, pie tam dažreiz par pilnīgi nesaprotami dumjiem gadījumiem.

EDGARS RINKĒVIČS (no labās) pirms Prezidenta balvas svinīgās atklāšanas ar Jāni Baiku (no kreisās) un soļotāju Arni Rumbenieku, kas, tikšanās iedvesmots, nākamajā dienā sasniedza šīgada sacensību augstvērtīgāko rezultātu. Ilmāra Znotiņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru