Emīlijas Annas dāvana Latvijai un sev

- 17.Novembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā
Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas bibliotekāre

Pavasarī Preiļu Galvenā bibliotēka sadarbībā ar Preiļu novada domi un Eiropas Parlamenta deputāti, profesori Inesi Vaideri 5. – 12. klašu skolēniem izsludināja patriotiskās dzejas konkursu «Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!». Konkursa patrons – režisors Jānis Streičs.

Konkursa noslēguma pasākums bija paredzēts Lāčplēša dienā Preiļu Galvenajā bibliotēkā, kur sveiktu konkursa uzvarētājus, tiktu prezentēta grāmata un notiktu dzejnieka Aivara Eipura meistarklase labākajiem autoriem. Diemžēl Covid-19 visu mainīja, un pasākums 11. novembrī notika tiešsaistē katram pie sava datora. 

Kā informēja pasākuma organizētāji, konkursam tika iesūtīti 98 darbi, bet grāmatā iekļauti 53 darbi, kuru autori ir skolēni no dažādām Latvijas pilsētām: Rīgas, Tukuma, Limbažiem, Saldus… Pasākumā no žūrijas izskanēja vērtīga atziņa par šo skolēnu devumu  – Jūsu vārdi jau ir ierakstīti Latvijas kartē! Varbūt ne gluži kartē, bet visu autoru vārdi un uzvārdi Latvijas kontūrā glīti rotā grāmatas vāku, uz kura ir arī Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas nu jau 12. klases skolnieces Emīlijas Annas Ozerinskas vārds.

Emīlija Anna Ozerinska

 

Es stāvu basām kājām

ieskauta nakts melnumā

un zvaigžņu spožumā.

Ar sudrabu rokās

es mierinu sevi,

ka šīs smiltis man atņemt nevar neviens.

Kurš man aizliegs še stāvēt,

klausīties Burtnieka šalkās?

Es vairs negribu dzirdēt pasaules balsi,

man pietiek ar šo mirkli vien.

 

Kad rītausma kliedēs tumsu,

es atvēršu acis no jauna

un savā jaunības ļāvumā

skaļā balsī kliegšu

par laimi un netaisnību,

jo tikai šeit manus vārdus sapratīs,

te tiem ir nozīme.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru