Finišē jaunās katlumājas būvdarbi

- 25.Marts, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Šoreiz Valmierieša jauno projektu sadaļā par vienu no diviem patlaban Valmierā lielākajiem būvobjektiem – jauno katlumāju Dakstiņu ielā. Aktuālās informācijas iegūšanā jaunajos sociālajos apstākļos žurnālista vēlmēm atsaucīgs bija uzņēmuma Adven Latvia valdes loceklis MĀRIS KĀNĪTIS, paldies viņam par to.  

Jaunās Valmieras šķeldas katlumājas būvniecības process Dakstiņu ielā ir sasniedzis noslēguma fāzi. Jau šobrīd pabeigta pati ēka un kurināmā noliktava, bet katlumājas teritorijas planēšana veikta tik tālu, cik to atļauj laika apstākļi. Iestājoties labvēlīgākam laikam, notiks arī teritorijas iežogošana un apzaļumošana. Šķeldas katlumājā pašlaik montē pēdējos cauruļvadu posmus, lai jau aprīļa sākumā, kad jaunbūvējamajā Dakstiņu ielā būs pabeigta ūdensvada izbūve, uzsāktu cauruļvadu hidrauliskās pārbaudes. 

Šobrīd notiek projektēšanas darbi gāzes katlu izvietošanai katlumājā. Tie nodrošinās pīķa slodžu segšanu un kalpos arī kā rezerves kurināmā katli. Divu katlumājas gāzes katlu uzstādīšanu paredzēts uzsākt šovasar, bet darbus pilnībā paredzēts pabeigt 2021. gada vasarā, kad no šobrīd strādājošās pilsētas centra katlumājas Rīgas ielā tur esošais gāzes apkures katls tiks pārvietots uz jauno katlumāju Dakstiņu ielā.

Plānots, ka Valmieras jaunā šķeldas katlumāja pilnvērtīgi savu darbību uzsāks 2020./2021. gada apkures sezonā. Šobrīd lielākā daļa — apmēram 70% — no akciju sabiedrības Valmieras Enerģija saražotās siltumenerģijas iegūst no dabasgāzes, taču jaunā šķeldas katlumāja būtiski samazinās fosilo energoresursu izmantošanu siltumapgādē, kas Valmierai ļaus kļūt par neatkarīgu un dabai draudzīgu piemēru enerģētikas nozarē. Iedzīvotājiem tas nozīmēs stabilākus apkures tarifus, savukārt vietējiem uzņēmējiem tās būs jaunas biznesa iespējas, apgādājot Dakstiņu ielas katlumāju ar kurināmo materiālu.

Jau ziņots, ka 2018. gada jūlijā Adven Latvia no SIA Enerģijas risinājumi iegādājās tai piederošās akciju sabiedrības Valmieras Enerģija daļas, līdz ar to Adven Latvia šobrīd pieder 52,15% akciju sabiedrības Valmieras Enerģija akciju, bet Valmieras pilsētas pašvaldībai – 47,85% akciju.

Māris Kānītis: «Adven grupa ir vadošā pakalpojumu sniedzēja enerģijas un ūdensapgādes jomā Ziemeļvalstīs un Baltijā. Mēs tiecamies būt daļa no klimata pārmaiņu risinājuma un uzskatām, ka varam uzlabot situāciju ar katru ilgtspējīgu enerģijas risinājumu, ko rodam, veidojam un uzturam kopā ar mūsu klientiem un sadarbības partneriem. Uzskatām, ka sociāli atbildīga un videi draudzīga uzņēmējdarbība ir ceļš, kā nostiprināt savas pozīcijas tirgū. Adven savu darbību Latvijā sācis ar centralizēto siltumapgādes uzņēmumu iegādi, taču uzņēmuma pamatbizness vērsts uz industriālajiem klientiem. Jau sāktas sarunas ar rūpniecības uzņēmumiem, kas darbojas Vidzemes reģionā, ar mērķi sniegt tiem iespējas izvēlēties efektīvākus enerģijas risinājumus saviem ražošanas procesiem.»

ĒKA JAU GATAVA. Jaunās šķeldas katlumājas Dakstiņu ielā korpuss uzbūvēts, turpinās darbi pie vēl dažu uzstādāmo iekārtu projektēšanas. Foto no Adven Latvia arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru