Gados jauns meistars senajā keramikas pasaulē

- 17.Decembris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Pagājušo piektdien Valmierā, Hanzas namiņā ar numuru trīs, bija sastopams keramiķis no Alūksnes puses – KRISTAPS BRASLIS.

Tur bija redzami košāki trauki zaļās, zilās, dzeltenās un oranžās krāsās, kā arī tumšāk brūni. Dažāda lieluma un formas bļodas, šķīvji un krūzes bija glīti izvietoti uz galda, mēģinot piesaistīt garāmgājēja aci. «Liesma» aicināja Kristapu uz sarunu par un ap keramiku. 

Kādus darbus tu veido? 

Veidoju dažādas bļodas, šķīvjus, krūzes, svilpauniekus. Stils man nav mainījies, kopš sāku ar to nodarboties, vienīgi varētu teikt, – saistībā ar to, ka strādāju arvien vairāk, darbi arī kļūst arvien lielāki. Strādājot pēc iespējas vairāk savos darbos cenšos saglabāt Latgales keramikas tradīcijas. Kāda daļa darbu man ir raksturīgāki Vidzemei, jo atšķiras veidošanas stils, krāsas, formas un apstrāde. Krāsainā glazūra rodas no kvarca smiltīm, un, tikai pašam to taisot, var dabūt plūstošu. Atšķirība starp Vidzemes un Latgales keramikas tradīcijām ir – Vidzemes puses keramikai raksturīgi, ka ir dažādu krāsu māli un bezkrāsaina glazūra, kamēr Latgales keramikai ir vienas krāsas māls un dažādu krāsu glazūras. Latgales keramikai raksturīgāks ir krāšņums un izskats, kamēr Vidzemes keramikai – praktiskais pielietojums.

KRISTAPS BRASLIS. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru