Būt gataviem pat ļaunākajiem scenārijiem

- 24.Augusts, 2022
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Piektdien jau no deviņiem rītā Dikļu pils teritorijā uz reģionālo diskusiju par visaptverošu valsts aizsardzību pulcējās semināra dalībnieki no visas Vidzemes, lai kopā ar viedokļu līderiem pārrunātu Latvijas drošības un aizsardzības aktuālos jautājumus.

Visaptveroša valsts aizsardzība ir izsludinātā kā valdības prioritāte, ko plānots ieviest, lai valsts kopā ar sabiedrību varētu plānot un domāt, kā kopīgi pārvarēt krīzi. Valstij bez iedzīvotāju atbalsta būs sarežģīti noturēt augstus drošības standartus, tāpēc uz tikšanos bija aicināti gan pašvaldību vadītāji, gan uzņēmēji, gan dažādu, tostarp reliģisko, organizāciju pārstāvji. 

Semināra mērķis – iepazīstināt un veidot izpratni par aizsardzības sistēmai būtiskiem jautājumiem, skaidrot valsts aizsardzības stiprināšanas uzdevumus un turpmākās attīstības prioritātes, tā formāts veidots, lai veicinātu savstarpējo dialogu un ikvienam būtu iespēja rast atbildes uz jautājumiem par visaptverošu valsts aizsardzību un drošības izaicinājumiem Latvijā, kā arī par jauno Valsts aizsardzības dienestu. 

Diskusiju ar visaptverošu skatījumu uz valsts drošības jautājumiem atklāja Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs, Dr. Artis Pabriks: «Mums jādomā par pašu iespējami sliktāko scenāriju.

VALMIERAS komanda semināru noslēdzošajās galda mācībās, kurās tika izspēlēti scenāriji valsts apdraudējuma pārvarēšanai krīzēs, ar kurām var saskarties iedzīvotāji, pašvaldības un valsts. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru