Gaujas četru tiltu zaļais izaicinājums

- 6.Janvāris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kad starp dažādajiem aizliegumiem noteikts arī diezgan dīvainais – nedoties uz labiekārtotajām dabas takām, bet pastaigas svaigā gaisā daudzi tomēr uzskata par veselīgam dzīvesveidam ļoti vajadzīgām, viņiem svētku dienās tādas iespējas piedāvāja Valmieras Tūrisma informācijas centrs. Tūrisma aktīvisti Valmierā bija iezīmējuši vairākas interesantas pastaigu takas. 

Mani ieinteresēja 12 kilometrus garais vidējas grūtības maršruts «Ziemas saulgriežiem pa pēdām». Tas veda pa jau vasarā ar zili baltu taisnstūri marķētu gājēju taku gar Gauju starp visiem četriem tiltiem. Šajās brīvdienās marķējums vēl bija papildināts ar ik pa 400 metriem pie kokiem saudzīgi piestiprinātām tautasdziesmu rindām par Ziemassvētkiem, kuras no takas nomaldīties neļāva nu nekādi. Bija vien vērīgi jālūkojas priekšā pēc nākamā krāsainā zīmējuma un pantiņa. Pārgājienu veikušajiem tika piedāvāts tautasdziesmas  papildināt ar pašu sacerētu un kopā ar fotogrāfiju iesūtīt Valmieras TIC Facebook kontā visitvalmiera pie maršruta «Ziemas saulgriežiem pa pēdām» (to var pagūt pat šodien, jo pēdējais maršruta veikšanas datums ir noteikts 6. janvāris!). Pēc nejaušības atlases principa vairākiem veiksminiekiem ir solītas dāvanas.

GRŪTĀKĀ VIETA. Pāri strautiņam, pa kuru Gaujas kreisajā krastā no attekas tek ūdens, gan prasās  nopietnāka laipa vai pat tiltiņš.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru