Grāmatas un piedzīvojumi vienuviet

- 29.Jūlijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

«Grāmatas un piedzīvojumi. Tāda krāsaina, brīžiem skaļa un interesanta mūsu pasaule,» saka Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja EGITA ŠAICĀNE. Ar Egitu, kas bērnu bibliotēku lielajā struktūrā vada nepilnu pusgadu, «Liesmas» saruna par mazo lasītāju izvēlēm, par lasītprieku un bibliotēkas lomu. 

Nesen piedalījos bibliotēkas organizētajā pasākumā Jāņparkā. Bibliotēkas Zvirbulis bija devies grāmatas lasīt pilsētā. Kā viņam gāja? 

Bibliotēkā aktīvā darba sezona ir mācību gads, kad papildus dažādām lasīšanas aktivitātēm tiek īstenotas izglītojošās programmas un bibliotēkā ciemojas bērni no skolām, nāk gan klases, gan bērnudārzu grupiņas. Bet arī vasarā bērni ar aizrautību piedalās bibliotēkas organizētajās aktivitātēs. Jau vairākus gadus Valmieras bibliotēkā mazākie lasītāji ir aicināti piedalīties vasaras lasīšanas veicināšanas programmā «Zvirbuļa grāmatu grozs». Svarīgi, ka lasīšanas veicināšanas pasākumi attīsta lasītprasmi un interesi par grāmatām, kas savukārt bērniem dod pamatu turpmākai dzīvei. Ierasti lasītāji tiek gaidīti bibliotēkā, bet šajā gadā Zvirbulis ar saviem lasītājiem izlēma tikties Jāņparkā. Šovasar Zvirbulis mudina izlasīt četras grāmatas, aizpildīt darba lapu un rudenī pievienoties šī gada lasīšanas programmas «Zvirbulis lasa pilsētā» noslēguma pasākumā. Iepriecina, ka daudzi mazie lasītāji ir aktīvi un kopā ar vecākiem piedalās dažādos bibliotēkas rīkotajos pasākumos, tāpēc mums jāprot variēt, jābūt radošiem, lai pasākumi būtu daudzpusīgi un interesanti.

«LASĪŠANA IR SVARĪGA, un mums ir brīnišķīgs grāmatu krājums. Un labi, ka šī ir vieta, kur bērni vēlas atgriezties,» tā par bērnu apkalpošanas nodaļu saka tās vadītāja Egita Šaicāne. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru