Gribētu neapstāties

- 4.Septembris, 2020
Viesis
Laikrakstā

DIĀNA KRISTA STAFECKA dzimusi Rīgā, uzaugusi Cēsīs. Sākot ar šo sezonu, viņa kļuvusi par štata aktrisi Valmieras Drāmas teātrī. Skatītāji viņu jau redzējuši divās Valmieras teātra aktieru kursa iestudētajās izrādēs  «Viktorija» un «731.solis», kā arī viņa šajā sezonā iejutās Ketrina Bārklijas tēlā izrādē «Ardievas ieročiem». 

Cēsu mūzikas skolas klavierspēles nodaļu (2012), absolvējusi Cēsu Valsts ģimnāziju (2015), pēc tam uzsākusi studijas žurnālistikā LU Sociālo zinātņu fakultātē, 2017. gadā tika uzņemta LKA Dramatiskā teātra aktiermākslas kursā pie Indras Rogas un Mihaila Gruzdova, to absolvēs 2021. gadā.

Ar kādām sajūtām uzsākat šo sezonu teātrī un studijas Latvijas Kultūras akadēmijā?

Man sākas ceturtais kurss akadēmijā un sākas pirmie darbi teātrī, bet sajūta ir ļoti ļoti laba, tāpēc ka šeit ir kolektīvs, kas ļoti labvēlīgi un sirsnīgi mani uzņem. Man ir silta un laba sajūta, protams, ir daudz satraukuma, ir daudz nezināmā un vienmēr ir bail no nezināmā, bet, no otras puses, ir baigi forši, ka tas nezināmais ir, jo ir jāizaicina sevi un ir jāiet uz priekšu. Ir tādas savādas sajūtas, bet reizē man tas būs kaut kas jauns.

Kā nonācāt aktrises profesijā?

Hmm...šis vienmēr ir sarežģīts jautājums, jo es nezinu, ko atbildēt. Skolas laikā es piedalījos runas konkursos. Vidusskolā man bija brīnišķīga skolotāja Inese Lāce, kura uzņēmās tādu kā rūpi par jauniešiem, kuri grib darīt vairāk. Mums bija teātra pulciņš, bet grūti to tā nosaukt, jo mēs bijām  vairāk tādi kā domubiedri. Tur arī sākās vajadzība, degsme darīt kaut ko sai­stībā ar teātri, kāpt uz skatuves dēļiem. Tad pienāca iestājeksāmeni aktieru kursā, es iestājos, un vairs nebija variantu (smejas).

Bet pirms tam jūs vēl mācījāties arī žurnālistiku.

Pēc vidusskolas beigšanas es uzreiz aizgāju studēt žurnālistiku, nomācījos divus gadus, bet es  turpinu to vēl joprojām, lai pabeigtu bakalaura programmu. Protams, tas tagad notiek daudz lēnāk, eju pa maziem solīšiem, bet es ļoti ceru, ka man izdosies iesākto pabeigt. Un tajā vasarā, kad  pabeidzu otro kursu žurnālistikā, bija uzņemšana aktieros. Es jau lēnām varēju iztēloties savu ceļu žurnālistikā, bet noriskēju un aizgāju uz iestājeksāmeniem, kaut arī neko daudz negaidīju. Iestājpārbaudījumi bija liels piedzīvojums un pārdzīvojums. Diena dzīvē, ko es laikam atcerēšos ilgi. Atceros kā mūs, kas bija izturējuši konkursu, sasauca, tad runāja un stāstīja, kā būs un viss notiks... es sēdēju un domāju: ak, dievs! Ko es esmu izdarījusi? (smejas) Bet ļoti labi, ka tā.

DIĀNA KRISTA STAFECKA šobrīd uz skatuves redzama izrādes «Ardievas ieročiem» ansamblī, oktobrī arī liriskajā drāmā «Jaunāka brāļa vasara». Matīsa Markovska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru