Ieplānotas pašvaldību piespiedu laulības

- 12.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tiek apspriests Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojums «Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli».

Ir mērķis līdz 2021. gadam izveidot ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām. Panākt, ka pašvaldības spēj nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un nodrošināt, ka Latvijas novados visi iedzīvotāji saņem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām.

VARAM pārstāvjiem uzticēts par iecerēm informēt sabiedrību un pašvaldības, tāpēc kopš maija beigām sākušās sarunas un konsultācijas nevis vairs ministrijās, bet uz vietas reģionos, pilsētās un novados. Sastādīts iespaidīgs konsultāciju grafiks, jo VARAM pozicionē, ka uzsākusi vērienīgāko sabiedrisko apspriešanu Latvijas politiskajā vēsturē. Gada laikā notiks vairāk nekā 100 pasākumi, kuros ministrs tiksies un uzklausīs gan pašvaldību deputātus, gan iedzīvotājus, pilsonisko sabiedrību, uzņēmējus. Konsultācijas ar pašvaldībām ilgs līdz šī gada septembrim, bet tikšanās ar iedzīvotājiem notiks līdz nākamā gada maijam.

«NEESMU SLĒPIS, ka atbalstu reformu,» sacīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes vadītājs Jānis Baiks, bet piekrita, ka statistika, uz kuru balstās VARAM, prezentējot reformas plusus un nepieciešamību, vairākās pozīcijās ir neprecīza. VARAM protokolēja pašvaldību vadītāju un deputātu teikto, lai viedokļus, iebildumus un ierosinājumus analizētu. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru