Ir svarīgi veidot ģimeni Latvijā

- 20.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par Rīgas pils tradīciju kopš Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas prezidentūras laikiem ir kļuvusi svētku egles iedegšana Rīgas pils laukumā kopā ar dižģimenēm no visiem Latvijas novadiem un pilsētām. 

Egles iedegšanas pasākumā piedalās katra novada labākās, stiprākās, kuplākās un radošākās daudzbērnu ģimenes, par kurām Valsts prezidents ir saņēmis atsauksmju vēstules no novadu paš­valdībām. Arī 2020. gadā bija plānots kopā ar ģimenēm iedegt egles – ielūgumi jau bija izsūtīti, bet diemžēl pandēmijas un valstī noteikto ierobežojumu dēļ šāds pasākums nevarēja notikt. Tomēr prezidents visiem aicinātajiem nosūtīja dāvaniņas. 

Vieni no saņēmējiem bija alojieši – kuplā ELSTIŅU ģimene. Kopš saņēma ielūgumu, visi ļoti gaidījuši, visvairāk, protams, abi dēli – sešgadīgais Mihaels un piecgadīgais Braiens. Meitiņa Merilina vēl ir par mazu, lai apzinātos šādu pasākumu – viņai ir tikai gads un četri mēneši. Kad jautājam, vai ģimene zina, kāpēc viņi tika izvirzīti no pašvaldības puses, mamma Laima spriež – tas varētu būt tāpēc, ka vasarā viņi piedalījušies projektā  «Remigrācijas pakalpojumu sekmēšana pašvaldībās», kurā tika veidots videostāsts par viņu pieredzi darbā ārzemēs un lēmumu atgriezties. 

Laima Elstiņa stāsta: «Diemžēl valstī apstākļi ir tādi, ka nedrīkstējām doties uz Rīgas pili, iedegt eglīti kopā ar Valsts prezidentu. Tad mums zvanīja, prasīja, vai mums sagatavoto dāvanu varam aizbraukt saņemt Rīgā – mums ar to braukšanu uz galvaspilsētu ir, kā ir, tāpēc neaizbraucām. Arī daudzas citas ģimenes neesot varējušas saņemt klātienē, tāpēc dāvanas tika izsūtītas pa pastu. Domāju, ka arī tad, ja aizbrauktu uz Rīgu, tāpat prezidentu nevarētu satikt – valstī esošie ierobežojumi neļauj. Puiši jau bija sapriecājušies, ka klātienē varēs satikt prezidentu, bet neko darīt.»

ELSTIŅU ĢIMENE – Laima ar Braienu klēpī un vīrs Vilnis ar Mihaelu kristībās, tolaik māsiņas Merilinas vēl nebija. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru