Izaudzēt augus bez zemes? Ir iespējams!

- 22.Marts, 2024
Nedēļas nogale
Laikrakstā

SIA «Hydrosprout» ar tās vadītāju HARIJU LIEPIŅU, šobrīd Vidzemes Augstskolas Biznesa vadības 1. kursa studentu, startēja Vidzemes Inovāciju programmā studentiem un uzņēmumiem, vēlāk arī piedalījās uzņēmējdarbības atbalsta programmā Zīle.

Inovāciju programmas ietvaros tika izveidots horizontālās hidroponikas sistēmas prototips, Zīles programmā – vertikālās hidroponikas sistēmas prototips. Tas viss norisinājās, kamēr Harijs un viņa komandas biedri Nils, Markuss, Artūrs un Sintija bija vēl tikai skolēni Valmieras Valsts ģimnāzijā, šobrīd visi studē, un Harijs atzīst, ka vairs nesanāk tik daudz laika, lai kopīgi satiktos un darbotos. Tomēr aicināju Hariju pastāstīt vairāk par hidroponikas sistēmām un ar to saistītām lietām. 

Kas vispār ir hidroponikas sistēma? 

Hidroponika – tas ir plašs jēdziens, kas sevī iekļauj aero­poniku, akvaponiku un arī hidroponiku. Mūsu sistēmas ir bāzētas uz hidroponikas, kas ir dārzkopības metode, kurā kultūraugus audzē bez augsnes. Sanāk, ka daļa no auga saknēm ir ūdenī visu laiku. Ūdenim ir pievienotas minerālvielas, kas konkrētajam augam ir nepieciešamas, un katrs augs var paņemt tik, cik tam ir vajadzīgs. Šis arī nodrošina to, ka augs ātrāk saņem visu nepieciešamo, līdz ar to ātrāk izaug, pētījumos arī minēts, ka ir augstāka raža.

AUGUS IEVIETO MAZĀ PODIŅĀ, lai pēc tam var ievietot hidroponikas sistēmā. Foto no Harija personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru