Izdzīvojot varoņstāstus

- 21.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierā Muzeju nakts sākās ar trīs izstāžu atklāšanu – Izstāžu nama pirmajā stāvā līdz Jāņiem būs skatāmas Paulas Zariņas- Zēmanes Bezgalības apziņas, otrajā stāvā – 2017. gadā Purvīša balvai nominētā Ivara Drulles foto, video un skulptūru izstāde Manai dzimtenei, bet Hanzas namiņos līdz 1. septembrim būs aplūkojamas Sindijas Mačtamas Saknes debesīs. Atklāšanas ceremoniju ar sirsnīgu dziesmiņu ieskandināja Lienes Šomases studijas mazie dziedātāji.

«Mēs šodien izvēlējāmies tēmu, pastarpinātu no Tālavas taurētāja – mans zelts ir mana tauta,» uzrunājot klātesošos, uzsvēra Valmieras muzeja speciāliste Guna Medne. «Ikviens no šiem māksliniekiem patiešām dziļi līdz saknēm ar domām par savu Tēvzemi ir radījuši un veidojuši savu kolekciju.»

Pirmajai vārds tika dots Paulai Zariņai-Zēmanei: «Sērijā Apziņas gribēju ielikt to skaidrības sajūtu, kura, samirkšķinot acis, acumirklī pazūd, bet paliek tāda laimes apjauta. Otra sērija The Still Point of the Turning World/ Bangojošās pasaules miera punkts turpina domu, kas ielikta pirmajās gleznās, bet vizuāli tā kļuvusi daudz lakoniskāka, jo vēlējos noārdīt visu lieko, kad nav ne pagātnes, ne nākotnes – tikai tāda esības sajūta.»

KĀ ZAĻĀ ZĀLĪTĒ apmeklētāji izbauda izstādes atklāšanas ceremoniju. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru