Jaunā raža – pilnā gaņģī!

- 7.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pa lieliem un maziem ceļiem no agra rīta līdz pat pusnaktij Valmieras virzienā joprojām dodas visdažādāko marku spēkrati ar jaunās ražas kravām. Reģiona graudkopji, izmantodami labos laika apstākļus, steidz vākt izaugušo. Kā sokas? To «Liesma» 6. augusta pusdienlaikā vaicāja Vidzemes un Latgales lauksaimnieku kooperatīvās sabiedrības «VAKS» komercdirektorei, agronomei ZINTAI JANSONEI.

Viņa zināja teikt: «Mums visiem tik tiešām ir vārdos neizsakāms prieks par tik labu ražas laiku, kurā graudaugu kulšana, vešana un pirmapstrāde pašlaik iet pilnā gaņģī. Visintensīvāk pašlaik kooperatīva biedru laukos vāc ziemas kviešus, ziemas rapsi un ziemas rudzus. Un, tā kā šajā sezonā «VAKS» graudaudzētāji ar ziemājiem un vasarājiem ir apsējuši ievērojami lielākas platības, tad pašlaik no visa šovasar jau izaugušā un arī vēl gatavību gaidošā, pat intensīvi strādājot, kopumā ir iespēts novākt pat gandrīz trešdaļu. Tas nozīmē, ka mums visiem katram savā kopējā atbildības posmā darāmā vēl ir ļoti daudz. Tādēļ, kamēr vien pastāv ražai labvēlīgi laika apstākļi, ražas labā stundas neskaitām ne uz lauka, ne arī mūsu ražošanas bāzēs Valmierā, Matīšos, Gulbenē un Varakļānos.

Gandarījumu mums visiem dod necerēti labās ziemāju ražas, kas daudzviet pārsniedz vairāk nekā 5 tonnas no hektāra. Tāds graudu birums pelnīti dara godu mūsu reģiona zemkopjiem!

Kā jau minēju, kopumā darāmā vēl ir ļoti daudz, jo pašlaik visa un visu uzmanība galvenokārt ir veltīta tikai agrajām ziemas kviešu šķirnēm, bet vēlākās šķirnes vēl daudzviet ir pazaļas. «VAKS»  ražošanas bāzēs graudu kravu pieņemšanu sākam jau septiņos no rīta un turpinām līdz pat pusnaktij. Darām maksimāli visu iespējamo, lai graudu kravu vedēji pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties pie kombainiem. Atliek vien cerēt, ka laika apstākļi pašreizējo intensīvo darbu ritmu atļaus mums visiem vēl tikpat sekmīgi turpināt. Kopā darām vairāk!»

VARENS BIRUMS! Tāda ražas laika skaistākā mirkļa liecinieki nesen bijām tepat Beverīnas novadā, kur jaudīgo kombainu meistarīgi vadīja Smiltenes novada z/s «Rožkalni» saimnieks un arī LPKS «VAKS» padomes priekšsēdētājs Ivars Ādamsons. Tobrīd viņu neatļāvāmies traucēt, tādēļ tikai pa tālruni uzzinājām, ka arī viņam personīgi šis ražas laiks esot sekmīgs, jo: «Vācu to, uz ko cerējām, ko savos laukos ieguldījām un uz ko, strādādams šajā nozarē,  esmu mērķtiecīgi gājis!» Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru