Jezga ap vakcinēšanos pret Covid-19

- 16.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr kaimiņos Igaunijā un Lietuvā vakcinēšanās norit bez aizķeršanās, vakcīnas saņēmuši mediķi un sociālās aprūpes darbinieki, daudzviet vakcinēt sāk arī izglītības darbiniekus, tikmēr Latvijā vēl notiek jezga ap to, ko un kad vakcinēs, bet svarīgi, ka maestro Raimonds Pauls ir piekritis vakcinēties!

Papētot vakcinācijas plānus, kas apskatāmi publiskajā telpā,  var secināt, ka saprāts ir uzvarējis. Zāļu valsts aģentūras mājaslapā pieejamā plānā, kas publicēts 18. decembrī, pedagogi ir 6. grupā, kuru vakcinācija paredzēta vien jūlijā, taču jaunākajos plānos izglītības darbinieki ir krietni augstāk. Šobrīd vēl gan notiek diskusijas par to, kādā apjomā viņi tiks vakcinēti. Pēc ceturtdienas sēdes par to savu neapmierinātību vietnē Twitter pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska: 

«Veselības ministrija neiekļāva papildinātajā vakcinēšanas plānā bērnudārzu un speciālo skolu nepedagoģiskos darbiniekus, jo nespēja saprast, vai tie tiešā veidā piedalās bērna aprūpē, piemēram, aukles, atbalsta personāls. Tas noteikti ir politisks spiediens.»

«Ja sabiedrības demokrātiski ievēlētie un ieceltie pārstāvji vienosies, ka ir svarīgi pedagogu vakcinēšanu paātrināt (reizē ar senioriem), mēs to ņemsim vērā,» to savā Twitter kontā pirmdien pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts. Tomēr, manuprāt, tā ir tāda atbildības novirzīšana, mazliet sevi nostādot tādā stāvoklī: es te maziņš, es neko nevaru ietekmēt.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru