Kad 600 zirgus iejūdz vienā pajūgā...

- 21.Novembris, 2019
Dzīvesstils
Laikrakstā

Šoreiz ceturtdienā atkal Rūcamlapa, tāpēc runājam par aktuālu tēmu – jau 21. pēc kārtas konkursu Latvijas Gada auto 2020. Mans sarunas biedrs ir nu jau teju pusduča pēdējo konkursu nemainīgs organizators MĀRIS OZOLIŅŠ. Starp žūrijas testa braucieniem Ādažu pievārtē man iegadījusies neliela pauze, tad nu iztaujāju mūsu bosu par galvenajām lietām šī gada jauno automobiļu parādē.

Ar ko šī gada konkurss atšķiras no iepriekšējiem?  Šogad esam sasnieguši rekordu – 35 auto! Iepriekšējais – 34 automobiļi – bija 2016. gadā. Skaisti ir tas, ka daudzi ražotāji piedalās pirmo reizi, piemēram, Porsche. Agrāk nebija tāds ražotājs kā Cupra, kas patiesībā ir SEAT meitasuzņēmums, taču tik un tā šo varam uzskatīt par jaunu ražotāju, ņemot vērā viņu jaunās struktūrvienības izveidi. Žūrijai tagad jāizšķiras, kurš tad šogad tiks TOP7. Redzu, ka šogad tur varētu būt arī kāds premium klases automobilis, kaut gan žūrija parasti ļoti skatās sabalansētību ar izmaksām, taču dažs labs no šī gada konkursa pretendentiem Latvijā ir ļoti populārs, un tas būtu jāņem vērā. Starp pretendentiem mūsu konkursā ir daudz ļoti pirktu automobiļu, to, kurus mēdzam saukt par dižpārdokļiem. Piemēram, Toyota RAV4, Volkswagen Passat, BMW X5. Manuprāt, žūrijai būtu jāņem vērā arī šo modeļu tirgus situācija. Mums ir arī daudz pilnīgu jaunumu tirgū, gribu uzsvērt, ka mums, kā tas līdz šim bijis jau daudzos konkursos Latvijas Gada auto, atkal ir Latvijas pirm­izrāde – šoreiz tas ir Peugeot 208. Pasākumā pie tirdzniecības centra Mols  bija veselas divas pirmizrādes – KIA XCeeed un Ssangyong Korando, savukārt rudens testos bija pirmizrāde ar Renault Clio.

VĒL VISI TĪRI... Konkursa Latvijas Gada auto 2020 pirmās testu dienas rīts Ādažu pievārtē pie Gaujas tilta – vēl visi automobiļi pēc mazgāšanas spīd un laistās. G. Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru