Klāt vēl 4000 vides jautājumu zinātāju

- 24.Maijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

SIA ZAAO vides izglītības realizēšanas vietā – dabas un tehnoloģiju parkā URDA – noslēdzies kārtējais mācību gads. Tas bijis produktīvs un aizraujošs – nodrošinātas klātienes un attālinātās nodarbības, apmācot vairāk nekā 4000 interesentu videi draudzīgai rīcībai.

2021./2022. mācību gadā iespēto rezumē URDAS vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča: «Visu mācību gadu nodrošinājām ne tikai apmācības ar dažādām interešu grupām pielāgotu mācību saturu vides izglītībā, bet arī piedāvājām URDAS akcijas, kurām pamatā ir pētniecības process, lai vērstu izglītojamo vēlmi un interesi dabas izzināšanai un apzinātos cilvēka ietekmi uz vidi. Izstrādājot gan akciju piedāvājumu, gan apmācību tēmas, mums ir svarīgi kompetencēs balstīta satura nodrošināšana, lai domātu, meklētu un atklātu ko jaunu. Mūsuprāt, svarīgi visos vecuma posmos rosināt interesi par dabu aizraujošā veidā.»

Šobrīd notiek skolēnu un pedagogu godināšana par kopā paveikto. URDAS komanda steidz nogādāt dāvanu kartes, pārsteigumu balvas un atbalstītāju dāvanas uz aktīvākajām izglītības iestādēm, kuras gan vākušas pārstrādei makulatūru un PET pudeles, gan pildījušas URDAS izstrādātos uzdevumus cilvēka un vides mijiedarbības izprašanai.

Šoreiz Liesmā īpaši atzīmēti URDAS akciju laureāti no Valmieras novada skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm.

Akcijā pirmsskolas izglītības iestādēm Dārgumu medības – zeķes dzīve pazemē, kurā tika pētīts atkritumu nezūdamības likums un vērsta uzmanība uz dabas procesu izpratni un kurā piedalījās 18 izglītības iestādes, balvas (pētniecības komplektus dabas pētīšanai) pēc izlozes ieguva tikai mūsu novada pārstāvji:

* Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes Kārliena struktūrvienības Pienenīte grupiņa Sienāzīši;

* Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes Kārliena grupiņa Tauriņi;

* Rūjienas pirmsskolas izglītības iestādes Vārpiņa grupiņa Kamenītes.

Akcijā Dabai labu darīt, kurā tika vākti pārstrādei derīgi materiāli, kopā piedalījās 30 skolas un 15 pirmsskolas izglītības iestādes, savācot 78 tonnas makulatūras un 200 kubikmetrus PET pudeļu.

Pirmsskolas izglītības iestāžu vidū balvas – materiālus mācību bāzes papildināšanai un mācību ekskursijas vides izglītībā – ieguva: par lielāko savākto apjomu – Strenču pirmsskolas izglītības iestāde Minkāns; par lielāko savākto apjomu uz vienu izglītojamo balva Jura Neikena Dikļu pamatskolas izglītības grupai Dikļos. Starp skolām balvas par lielāko savākto apjomu Valmieras Viestura vidusskolai un Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolai.

Akcijā Atklāj par ūdeni kopā ar URDU, kurā piedalījās pirmo sešu klašu skolēni un kurā tika veikti eksperimenti un pētījumi par ūdeni, piedalījās 8 izglītības iestādes. Balvu – dāvanu karti no ieber.lv – pēc žūrijas vērtējuma ieguva arī Valmieras sākumskolas 1.a klase, bet dāvanu karti – ieejas biļetes Līgatnes dabas takās no Dabas aizsardzības pārvaldes visai klasei – ieguva Trikātas pamatskolas 3. klase.

Akcijā ZERO WASTE klases pikniks dabā!, kurā 7. līdz 12. klases skolēniem, dodoties piknikā, bija jāapgūst dabai draudzīgu izvēļu izdarīšana, piedalījās trīs izglītības iestādes, starp kurām nebija nevienas Valmieras novada skolas, tāpēc arī par balvām te nenākas runāt.

URDAS video sveicienu var aplūkot https://youtu.be/-6g9sJmeiEQ

Kā zināms, pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums ZAAO jau vairāk nekā 20 gadus realizē vides izglītības aktivitātes, lai dažādām interešu grupām dotu iespēju caur radošām un izzinošām aktivitātēm izprast cilvēka un vides mijiedarbību, kā arī uzrunātu līdzdalībai vides kvalitātes uzlabošanā.

GRIBAM ZINĀT VAIRĀK PAR VIDI! Uz klātienes nodarbību dabas un tehnoloģiju parkā URDA ciemos pie Daibes mežā dzimušās Skudras Urdas šoreiz ieradušies bērni no Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādes Mežmaliņa.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru