«Kurtuve» pilna sirds siltuma

- 27.Jūlijs, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Topošajā mākslas telpā «Kurtuve» Valmierā atklāta Valtera Poļakova fotogrāfiju izstāde «Piedzimis piederīgs?», aicinot padomāt par līdzcilvēkiem, sevi un to, ko pamanām.

«Kādas ir vērtības? Kas ir normāli? Kas ir laime?» izstādes idejas autori uzdevuši jautājumus katram no šī īpašā stāsta varoņiem. Un viņi atbildējuši, ka laimīgi, jo ir laimīgi, ka laime ir tajā, ka esi dzīvs un dzīvo. 

Veidojot šo izstādi, fotogrāfs Valters Poļakovs un izstādes idejas autors Pēteris Martukāns mudinājuši daudz vairāk iedziļināties tajā, kas patiešām būtisks, kas patiess un emocionāli gaišs. Cik daudz mūsos kopīgā, cik tad atšķirīgā. 

«Ja man ir zils krekls, bet Valteram sarkans, jā, tad tas atšķiras, tas būtu ļoti atšķirīgi, bet, ja padomājam par cilvēciskajām vērtībām, priekšstatiem, tad tik krasu atšķirību nemaz nebūs,» tā Pēteris Martukāns, raugoties uz lielajām fotogrāfijām, kas izkārtotas topošajā mākslas telpā, un sveicinoties ar izstādes apmeklētājiem. Daudzi no viņiem ir šī stāsta varoņi, kas ne tikai fotografēti, bet arī uzklausīti, veidojot videostāstu, lai izstādes apmeklētāji tuvāk iepazītu Kasparu, Moniku, Kristīni. Lielākā daļa izstādes darbu tapuši Valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiālē «Rūja». Fotogrāfiju varoņi bija uz izstādes atklāšanu ieradušies kā uz svētkiem: ar liliju zariem, ar puķuzirņu pušķiem rokās. Tikpat vienādi un atšķirīgi kā mēs katrs.

NAV CITĀDĀ, ir kopīgais, – saka izstādes autori Pēteris Martukāns un fotogrāfs Valters Poļakovs, sakot paldies Monikai par satikšanos un iespēju uzklausīt viņas stāstu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru