Lai dzīve krāšņāka

- 10.Janvāris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Neapstrīdami — Savējā

Skolās iezvanīts ne tikai jaunais, 2018. gads, bet arī atbildīgais mācību gada otrais semestris. Jura Neikena Dikļu pamatskolas pedagogu kolektīvam ar dubultu atbildību — cieņpilni sevi jāapliecina skolas akreditācijas procesā.

Domās par jaunu darba cēlienu ir arī Dikļu skolas, Dikļu un Zilākalna pirmsskolas skolotāja un folkloras kopas Endzelīte vadītāja GUNTA ZVIRBULE, kuru kopā ar vairākiem novada cilvēkiem Latvijas valsts svētkos novada pašvaldība godināja ar Gada balvu 2017.

«Kas tur ko runāt, Guntiņa jau sen ir mūsējā, Savējā,» ne mirkli nešaubās aša Dikļu sieviņa, ar to nepārprotami liekot saprast — Savējais ir īpašs, neapstrīdams statuss.

Dikļu skoliņā korī dzied visi!

Skolotājiem aizejošā gada izskaņa pirms skolēnu brīvdienām ir sevišķi saspringta — jāizliek zināšanu vērtējums liecībās, kādam vienmēr ir iekrājies nenokārtots parāds, notiek intensīva gatavošanās Ziemassvētku eglītēm.

Skolotājai Zvirbulei kā mūzikas skolotājai un muzikālo interešu izglītības pulciņu vadītājai tad darba pilnas rokas. Viņas un kolēģu radošajiem rosinājumiem un darbiem mīļi pievienojušies vecāku darinātie draiskie rūķi Dikļu dārziņa foajē un lielais kokā grieztais Lielais rūķis pie dārziņa durvīm.

«Visiem svētku uzvedumiem scenārijus veido skolotājas, manā ziņā ir dziesmas, dejiņas,» Gunta Zvirbule priecājas, ka Cielaviņas filiālē Zilākalnā dārziņa bērni labi iejutušies savās lomās. Savukārt Dikļu skolā kā vienmēr gadskārtu svētki svinēti latvisko tradīciju garā.

«Trešo gadu skolā ir folkloras pulciņš Atspolītes, un loģiski, ka mums bija budēļi, Budēļu tēvs, Saimniece, Zirgs, Čigānietes, bērniem ļoti patīk zīlēšana, arī ticējumi, mīklu minēšana, tās viņi labprāt izdomā paši. Un kā tad šoreiz bez Suņa, jo viņa gads taču pie durvīm, cienājām arī visus ar zirņiem, aicinājām dejot līdzi,» skolotāja stāsta par nemainīgo tradīciju izdzīvot latviešu gadskārtu svētkus. «Vienīgi Jāņi nesanāk, bet, ja ir sniegs un varam tikt uz kalniņiem, esam arī Meteņos. Dārziņos, kā sākam ar Miķeļiem, tā izejam visu latvisko tradīciju loku. Endzelītē vēl pieķeram klāt Ūsiņus, ja iekrīt pasākums Andrejos vai Simjūda laikā, šķirstu grāmatas, eju internetā un atbilstoši meklēju materiālus.»

GUNTA ZVIRBULE. Jāņa Līgata foto

Komentāri
Pievienot komentāru