Lai dzīvo viss, ko jūti, redzi un dari

- 30.Novembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pelēkā, lietainā novembra pēcpusdienā devāmies uz Vecumniekiem, kur Mūzikas un mākslas skolas zālē pulcējās klavierspēlētāji, viņu skolotāji un vecāki, lai klausītos Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Līgas Opincānes un Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes klavieru klases audzēkņu koncertu. Gaisā virmoja atkalredzēšanās prieks, mājīgums un svētku sajūta, netrūka arī jaunas iepazīšanās. Prieks bija atkal tikties ar Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas klavierspēles skolotājiem, kuri ar saviem audzēkņiem jau vairākkārt viesojušies Valmierā: pirmoreiz tikāmies 2003. gada 29. janvārī, kad Jāzepa Vītola kamermūzikas zālē un Valmieras Mūzikas skolas zālē Beātes ielā 10 notika VIII Mazo pianistu konkurss. Īpašs prieks bija atkal satikties ar Solvitu Loku un Aigaru Dziļumu, kuru vadītais  jauniešu simfoniskais orķestris Draugi ir bieži viesojies Valmieras festivālā.

Koncertā muzicēja lielāki un mazāki pianisti, koncertu atklāja pirmklasnieki — valmierieši  Rūta Saulīte, Elīza Veinberga un Krišjānis Meņģelis, kā arī Reinis Miklaševičs un Patrīcija Larionova no Vecumniekiem, atskaņojot latviešu tautasdziesmas J. Ķepīša un A. Vītoliņa apdarē, A. Žilinska, kā arī A. Aleksandrova, F. Emonta un G. D. Tjurka skaņdarbus. Savukārt 3. klases audzēkņi Čelsija Larionova (Vecumnieku MMS) un Emīls Čečiņš (Valmieras MS) atskaņoja A. Korelli, P. Čaikovska, B. Kanedas un K. Pētersona opusus. Eva Viļumsone un Toms Cīrulis no Valmieras koncertam bija sagatavojuši K. Pētersona un M. Sidrera skaņdarbus. Klausītāju vislielāko atsaucību šoreiz izpelnījās Vecumnieku MMS 8. klases audzēkne Annija Kuzma un Valmieras MS 8. klases audzēkne Sanija Linda Cine, kuru priekšnesumā skanēja R. Ščedrina, S. A. Universa un J. Turina skaņdarbi. Radošums, uzdrīkstēšanās un ticība saviem spēkiem ir vārdi, kas raksturo abu skolotāju un jauno pianistu paveikto.

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolai tika pasniegts diriģentes Irēnas Zelčas vadītā Valmieras Mūzikas skolas kora SolLaRe kompaktdisks, kā arī skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes grāmata Valmieras Mūzikas skolas sākotne un Alvīne Liepiņa-Sinepa. Skolas direktore Iveta Lavrinoviča priecājās, ka grāmatā iekļautie materiāli viņai lieliski noderēs arī mūzikas literatūras stundās.

Komentāri
Pievienot komentāru