Latvijas mazskautu/guntiņu ziemas nometnes

- 17.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Latvijas mazskautu/guntiņu ziemas nometnēm pirmsākumi meklējami 1997. gada mazskautu vadītāju Garezera kursos, kur kursantiem, kursiem noslēdzoties, kā mājas darbs tika uzdots sarīkot Latvijas mazskautu nometni.

Lai gan kursanti atstāja kursus apņēmības pilni ar domām par nometnes rīkošanu, laiks skrien ātri, īpaši vasarās. Un apņēmīgie kursanti nāca pie atziņas, ka vasara jau tā ir pilna ar pasākumiem un visam pa vidu vēl sarīkot nometni, kurā būtu iesaistīti dalībnieki no vairākām vienībām, ir ļoti problemātiski. Tad nāca atziņa, ka vadītājiem vienkāršāk un mazskautiem jo interesantāk būtu rīkot nometni ziemas laikā. Kursu vadība to arī akceptēja.

Tā 1998. gada 11. – 13. decembrī Ogrē tika sarīkota pirmā Latvijas mazskautu ziemas nometne «Pretī Ziemassvētkiem». Par Vislatvijas to saukt būtu pārāk cēli, jo pārstāvētas bija vienības, kuru vadītāji piedalījās iepriekš pieminētajos kursos, bet tik un tā pārstāvētas tika vairākas skautu vienības – Valmieras 4. skautu vienība un tās vadītājs Uldis Jansons, 7. jūras skautu vienība un vadītāja Inna Šablovska, kā arī Rīgas 155. skautu vienība un vadītāji Nils Klints un Kristaps Simsons.

ATMIŅAS no 1998. gada pirmās ziemas nometnes. Valmieras 4. skautu vienības kopbilde. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru