Māksliniecei zīmēšana sniedz lidojuma sajūtu

- 24.Jūlijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmierā, Vecpuišu parkā, līdz 28. jūlijam ir iespēja apskatīt lielvārdietes, mākslinieces IEVAS JAUNDĀLDERES darbu izstādi Lidojums. Izstāde ir arī labdarības projekts, gūtos ienākumus ziedojot mākslinieces veselības stiprināšanai. Liesma devās apskatīt šo izstādi un sazinājās ar mākslinieci. 

Ieva pastāsta, kā aizsācies zīmēšanas stāsts: «Tas sācies manā dzimtā, kas ir bagāta ar radošiem cilvēkiem. Mans vecvectēvs, kādreiz Latvijā plaši pazīstamais ornitologs Kārlis Grigulis ne tikai pētīja putnus, bet arī zīmēja un rakstīja grāmatas bērniem. Mana mamma Sandra Sabīne Jaundāldere ir Mākslas akadēmijas absolvente, un es uzaugu radošā vidē. Kopš sevi atceros, esmu zīmējusi un gleznojusi. Esmu ieguvusi maģistra grādu mākslās.» Māksliniece atzīst, ka tomēr vislabākais skolotājs mākslā ir daba. «No tās var mācīties visu mūžu un priecāties par tās krāšņumu, formu un harmoniju.» Ieva piebilst, ka zīmējot arī no fantāzijas, ne tikai no dabas.

Par izstādi Lidojums viņa ir pateicīga Dabas muzejam, jo izstāde norisinās sadarbībā ar to. «Saku paldies par iedrošinājumu un iedvesmošanu veidot izstādi. Dabas muzejā ir daudz lielisku cilvēku, ar kuriem iepazinos. Esmu pateicīga visiem, kas palīdzēja un iedvesmoja. Viņu kontu lietotnē Facebook uztur ļoti jauka meitene – Polīna Šķiņķe.

IZSTĀDĒ LIDOJUMS. Māksliniece Ieva Jaundāldere. Ārijas Romanovskas un Valda Torma foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru