Mazsalacas novadā būs «transports pēc pieprasījuma»

- 6.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas un Alūksnes novada pašvaldības ir Vidzemē pirmās pilotteritorijas mazpazīstama pakalpojuma – «transports pēc pieprasījuma» – testēšanai.

Vidzemes plānošanas reģiona projekta «MAMBA» komanda 4. martā devās uz Mazsalacas novadu, kur Mazsalacas bibliotēkā, Ramatas kultūras centrā un Sēļu muižā tikās ar vietējiem iedzīvotājiem – potenciālajiem pakalpojuma lietotājiem, lai noskaidrotu, vai plānotais pakalpojums atbilst vietējās kopienas vajadzībām un pārvietošanās paradumiem.

Iecerēts, ka «transports pēc pieprasījuma» Mazsalacas novadā tiks organizēts visā novada teritorijā. Brauciena mērķi būs dažādi: lai apmeklētu sava novada pašvaldību, ārstniecības iestādes, veikalu, kapus, tirgu, bankomātu, aptieku, baznīcu, frizieri u.c. pakalpojumu saņemšanas vietas, kas atrodas novada teritorijā. Tāpat iedzīvotāji «transportu pēc pieprasījuma» varēs izsaukt, lai dotos uz Mazsalacas centru, piemēram, lai tālāk turpinātu ceļu ar ierasto satiksmes autobusu uz Rīgu, Valmieru, Rūjienu u.c. vietām. Pakalpojumu varēs izmantot, lai nokļūtu arī uz kultūras pasākumiem novadā, kas sākas ārpus ierastā darba laika. Tiesa, nāksies ievērot nosacījumus, ka pakalpojums jāpiesaka vismaz 24 stundas iepriekš, zvanot pa tālruni, kā arī šo pakalpojumu nevarēs izmantot tad, ja plānoto braucienu iecerētajā laikā ir iespējams veikt ar sabiedrisko transportu.

Par pakalpojumu iedzīvotājiem būs jāmaksā, taču plānots, ka cena par braucienu būs samērīga.

Lai koordinētu «transporta pēc pieprasījuma» braucienus, Vidzemes plānošanas reģionā tiks izveidots Mobilitātes centrs. Tā darbinieks būs atbildīgs par zvanu pieņemšanu un braucienu koordinēšanu.

Pakalpojuma testēšana noritēs apmēram gadu, braucienus plānots uzsākt vasaras sākumā.

Otrā pilotteritorijā – Alūksnes novadā – pakalpojumu «transports pēc pieprasījuma» organizēs un testēs atšķirīgi. Tas tādēļ, lai vienlaikus varētu izvērtēt divu veidu pakalpojuma modeļus, secinot, kurš no tiem ir Vidzemei piemērotākais.

Veiksmīga rezultāta gadījumā šāda veida pakalpojums varētu tikt iedzīvināts arī citās Vidzemes pašvaldību teritorijās, kur sabiedriskais transports kursē reti vai nekursē nemaz.

«Transports pēc pieprasījuma» pilota testus Mazsalacas un Alūksnes novados  Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar vairāku valstu partneriem īstenos Interreg Baltijas jūras reģiona projekta «MAMBA» ietvaros.

IEROSINĀJUMI. Tiekoties ar Mazsalacas, Ramatas un Sēļu iedzīvotājiem, projekta «MAMBA» vadītāja Līga Puriņa-Purīte (otrā no kreisās) gan ieceres prezentācijā, gan arī vēlāk individuālās sarunās dzirdēja ne vienu vien priekšlikumu. Tā, lūk, tas notika arī Sēļu muižā, kur projekta apspriešana bija kupli apmeklēta. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru