Nevajag spļaut pret vēju!

- 15.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pašlaik mūsu valsts elektro­enerģijas pašpietiekamība ir negatīva – 40% no nepieciešamās elektroenerģijas Latvija saražo pati, bet 60% importē. Vēl šī gada sākumā galvenais importa avots bija Krievija, bet pēc 24. februāra ir skaidrs, ka nepieciešami kardināli vidējā termiņa risinājumi, kas ļautu Latvijai energoapgādes ziņā kļūt pilnīgi neatkarīgai, pie reizes ieturot kursu uz fosilo resursu mazāku izmantošanu.

Augusta sākumā tika sperts būtisks solis Latvijas energoneatkarības virzienā – tika nodibināts valsts akciju sabiedrību Latv­energo un Latvijas Valsts meži kopuzņēmuma SIA Latvijas vēja parki. Tas sola pēc 10 gadu klusēšanas, kuras laikā mūsu valstī pēc pirmajiem diviem – Grobiņā un Ventspils pusē ar kopīgo jaudu 80 megavatstundas – netika ierīkots neviens jauns vēja parks, atkal investēt šajā jomā. 

Tagad plānotās Latvijas vēja parku investīcijas vēja parku izveidē būs vienas no lielākajām Latvijas vēsturē, sasniedzot vienu miljardu eiro. Plānotie vēja parki ar vismaz padsmit turbīnām mežos dažādās vietās varētu sasniegt 800 megavatu jaudas, kas nozīmē saražot 2,4 teravatstundas elektroenerģijas gadā. Tas ir apmēram Pļaviņu HES gada pienesums jeb kādi 30% no Latvijā pērn patērētās elektroenerģijas. Pirmie parki būtu gatavi ne ātrāk kā pēc trim gadiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru