Nodokļos vērienīgas pārmaiņas nav gaidāmas

- 18.Februāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Valdības koalīcijai nostrādājot gadu, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš to atzīst par rīcībspējīgu ķerties klāt nodokļu sistēmas uzlabošanai. Šajā mēnesī no Finanšu ministrijas tiek gaidīti pirmie piedāvājumi rīcībai. Premjera paziņojums, ka iedzīvotājiem no pārmaiņām nevajag bīties, gluži loģiski raisa satraukumu...

Savu vērtējumu par topošiem pārkārtojumiem lūdzu izteikt MĀRTIŅU BONDARU no «Attīstībai/Par!», Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāju. Finanšu ministra un zināmā mērā arī valdības vadītāja parlamentārais «priekšnieks» atļāvās būt viegli skeptisks.  Jūsuprāt, ko nodokļu pārmaiņām vajadzētu panākt, bet ko valdība var reāli paveikt? – Vispirms mums ir jāuzzina koalīcijā pārstāvēto politisko spēku redzējums par valsts nākotni. Vai mums ir tādi saskares punkti, kuros varam par kaut ko vienoties? Patlaban notiek izvērtēšanas process, lai mēs to saprastu. Hm, samulsinājāt pilnīgi... Tātad koalīcija mums joprojām ir kā fabulā par gulbi, vēzi un līdaku? – Ja mums nebūs vienošanās, nebūs arī uzlabojumu nodokļu politikā. Valdību veidojošie spēki ir pietiekami dažādi, lai topošās pārmaiņas nodokļu politikā nebūtu grandiozas. Tieši tāpēc arī premjers neko vērienīgu sabiedrībai nesolīja.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Lasītājs - 18.Februāris, 2020 - 12:51

Izskatās ka tautas makā tiks iebraukts un pamatīgi. Kariņš taču pasaka, ka nodokļi tiks celti dīzeļmašīnām , bet noklusē to ka plānots to darīt arī lietotām mašīnām atkarībā no vecuma. Laikam jau nezina ar ko tauta brauc no Rūjienas, Mazsalacas un apkārtējiem novadiem uz darbu Valmierā, ar ko ved bērnus uz skolu, ar ko brauc pie dakteriem. Diez vai situācija daudz mainīsies vismaz tuvākajā nākotnē. Tāpat globālās sasilšanas apoloģētu lobētie elektro automobiļi nebūs nopērkami.

Pievienot komentāru