Noturība pie zemes – pareizā izvēle

- 3.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar Valmieras novada Jeru pagasta LKS «Laikmets» vadītāju GUNU BONDARI tikāmies 27. aprīlī kooperatīvās sabiedrības darbnīcu pagalmā, kur šā dzestrā pavasara piesaulītē sānus sildīja varenie minerālmēslu maisi – iegādāti laikus jau pērnā gada nogalē un arī šā gada sākumā, kad to cenas sāka kāpt augšā. «Šiem pavasara zemes darbiem pietiks, bet, kas graudkopjus sagaida rudenī, bail pat domāt!» – tā Guna.

Prioritāte – zemes pirkšana

Sarunu iesākot, aicinu Gunu veikt nelielu atskatu «Laikmeta» pirmajos gados. Vadītāja secina: 

«Ne tolaik, ne arī tagad neesam nekāds lielais graudkopības uzņēmums. Sākotnēji apsaimniekojām vien kādus 200 hektārus, un mums tad bija arī pašiem sava graudu kalte «Irbītēs». Pamazām, soli pa solim palielinot gan nomas, gan arī īpašumā iegūtās zemes platības, sapratām, ka, apjomiem augot, pašiem ar savu graudu kalti darbs kļūst aizvien grūtāks, tādēļ «Laikmets» kļuva arī par kooperatīvās sabiedrības «Dai­va» biedru. 

Pašlaik mēs augkopībā apsaimniekojam 500 hektārus zemes. Katru gadu, lai arī nedaudz, tomēr izdodas iegādāties zemi kooperatīva īpašumā, un tagad jau trešdaļa no 500 mūsu iekoptajiem hektāriem ir mūsu īpašumā. Tās ir platības, ko esam gadiem iekopuši, ievērojot augu seku.

PAVASARIM PIETIKS. Tā starp laikus iegādātajiem minerālmēslu krājumiem, jauno sezonu sākot, secina LKS «Laikmets» vadītāja Guna Bondare, piebilstot, ka ir neziņa par rudeni. Kā minerālmēsli no Kanādas atceļos uz Latviju un cik tie galu galā maksās? Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru